« محمد عبدالسلام » سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره‌‌کننده صنعاء بر لزوم پایان دادن به تجاوزها و لغو محاصره یمن تأکید کرد.

به گزارش وبگاه خبری شبکه «المسیره»، سخنگوی انصارالله در این خصوص گفت: «بارها تکرار کردیم که عملیات‌های نظامی ما کاملا دفاعی است و تا زمان توقف تجاوز متجاوزان و برداشته شدن محاصره ادامه خواهد یافت».

این اظهارات درست پس از آن است که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن لحظاتی قبل اعلام کرد که در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی علیه یمن و محاصره مردم این کشور، یک هدف نظامی بسیار مهم در فرودگاه بین‌المللی «ابها» (جنوب غرب عربستان) هدف قرار گرفته است.

محمد عبدالسلام ادامه داد: «بدون برداشتن گام‌های عملی که منجر به صلح حقیقی شود، هر گونه اظهارنظر-هرچند مثبت- بی معناست».

عبدالسلام همچنین تأکید کرد:‌ «تجاوزها را متوقف کنید و محاصره را از مردم یمن بردارید تا صلح برای همه برقرار شود».

اظهارات سخنگوی انصارالله پس از سخنان «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکاست که در سخنرانی اخیر خود با انتقاد از اوضاع انسانی در یمن ادعا کرد، دولت او تلاش دارد جنگ در این کشور را متوقف کنند و از تیم ویژه خود در غرب آسیا خواسته برای حصول آتش‌بس در یمن اقدام کند.

بایدن گفت: «جنگ علیه یمن باید متوقف شود و ما همه‌ حمایت‌های خود از عملیات‌های تهاجمی در آنجا را متوقف می‌کنیم».

ادعای دولت بایدن مبنی بر تلاش برای توقف جنگ در یمن در حالی است که این جنگ با چراغ سبز دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در زمانی که بایدن  معاون او بوده، آغاز شد.

دولت سابق ‌آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در جنگ شش ساله ائتلاف عربستان سودی علیه یمن حمایت نامحدودی از فروش تسلیحات مدرن گرفته تا ارائه کمک‌های مستشاری و اطلاعاتی به این ائتلاف ارائه کرده است که در نتیجه آن، ۱۶۸۰۲ یمنی جان‌باخته‌اند که ۳۷۵۳ نفر آنها کودک هستند.

همچنین میانگین جمعیت زیر خط فقر به ۸۵ درصد رسیده و به دلیل حمله و محاصره ائتلاف، ۲۰ میلیون یمنی از فقدان امنیت غذایی در رنج هستند.