قائم مقام حزب جمهوری خلق ترکیه بار دیگر تاکید کرد که دولت « رجب طیب اردوغان » رئیس جمهور ترکیه به طور غیرقانونی با ارسال  مقادیر زیادی سلاح و مهمات از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری سوری«سانا» «فائق اوزتورک» قائم مقام و سخنگوی حزب جمهوری خلق ترکیه روز یکشنبه گفت که اردوغان به نیروهای اطلاعاتی خود دستور داد اسلحه و تجهیزات جنگی را به سازمان های تروریستی در سوریه منتقل کند و کسانی که این عملیات را فاش کردند را زندانی کرد.

وی افزود که اردوغان تلاش خود را برای از بین بردن مصونیت پارلمانی «انیس بربراوغلو» که عملیات تامین سلاح و تجهیزات تروریست‌ها در سوریه را برملا کرد، انجام داده است.

ماه گذشته اسناد فاش شده از دادگاه عالی جنایی آنکارا اطلاعاتی را در مورد تلاش دولت اردوغان برای محو کردن شواهد مربوط به دخالت وی در تامین سلاح سازمان تروریستی داعش و رابطه وی با سازمان‌های تروریستی در سوریه و عراق را نشان داد.

گفته می‌شود شمار نیروهای ترکیه در شمال سوریه به  ۱۵ هزار نفر رسیده و ترکیه به طور روزانه نیروهای جدیدی به سوریه اعزام می‌کند. ارتش ترکیه 6 هزار تانک و نفربر و توپخانه و خودروی نظامی در این مناطق مستقر کرده و نیروهای این کشور با انواع سلاح‌های هوایی و دریایی و ماهواره و پهپاد حمایت می‌شوند.

«یاشار یاکیش»، وزیر خارجه پیشین ترکیه نیز چندی قبل گفت که رئیس جمهور ترکیه مسئول مشکلاتی است که این کشور به دلیل پشتیبانی از تروریست‌ها، به ویژه در سوریه از آنها رنج می‌برد.