شمار مجروحان زلزله 7.3 ریشتری روز شنبه در بخش‌هایی از ژاپن به 150 تن رسید و نخست وزیر این کشور از شهروندان ژاپنی خواست تا با توجه به پس لرزه‌ها آمادگی خود را حفظ کنند.

 خبرگزاری «تاس» بعد از ظهر یکشنبه به وقت تهران  به نقل از خبرگزاری «کیودو» گزارش داد که شمار مجروحان زمین لرزه 7.3 ریشتری  به 150 تن رسیده است. بیشتر مجروحان این زلزله  ساکنان «میاگی» و «فوکوشیما» در شرق هونشو بزرگترین جزیره ژاپن در شرق این کشور بودند که حین افتادن به زمین دچار کوفتگی بدن شدند.

این زمین لرزه موجب شد منازل بیش از یک میلیون نفر در شمال شرقی ژاپن با قطع برق مواجه شوند. نیروگاه‌های اتمی ژاپن نیز در این حادثه هیچ آسیبی ندید. این در حالی است که خط آهن سریع شمال شرقی ژاپن دچار خسارت شد. وزارت دفاع ژاپن نیز به دنبال این حادثه نیروهای خود را برای اعزام فوری به مناطق آسبب دیده  در حالت آماده باش قرار داد.

نخست وزیر ژاپن نیز روز یکشنبه در نشست کابینه با بیان اینکه این زمین لرزه کشته‌ای برجا نگذاشته از شهروندان این کشور خواست تا با توجه به پس لرزه‌ها آمادگی خود را حفظ کنند.

فوکوشیما، یکی از استانهای  ژاپن است. این استان در جزیره هونشو و ناحیه توهوکو واقع شده. مرکز این استان، شهر فوکوشیما است.

چندی قبل نیز  زمین لرزه ای قدرتمند  بخشهایی از ژاپن از جمله «توکیو» پایتخت این کشور را لرزاند. این زمین لرزه قدرتمند پنج منطقه از ژاپن از جمله توکیو را لرزاند.  شدت زمین لرزه به حدی بود که موجب بیداری اهالی مناطق زلزله زده از خواب شد