لیندسی گراهام ، سناتور جمهوری خواه ایالت کارولینای جنوبی دیروز یکشنبه گفت که جنبش دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا «زنده و سرحال» است.

وی با اشاره به اینکه حزب جمهوری خواه به فرد بانفوذی احتیاج دارد گفت: قدرتمندترین نیرو در حزب جمهوریخواه رئیس جمهور ترامپ است. نباید ناآرامی‌های روز ۶ ژانویه را صرفا به گردن وی انداخت و او را مقصر دانست همانطور که دموکرات‌ها بدون گفتن یک کلمه شاهد سوختن کشور به مدت یک سال و نیم بودند. ریاکاری آن‌ها به حدی بود که بیشتر جمهوری خواهان از ریای خود خسته شده بودند.

گراهام همچنین فاش کرد که اگر «لارا» عروس ترامپ، نامزد انتخابات سنا از کارولینای شمالی شود از او حمایت می‌کند.

ریچارد بور، یکی از سناتور‌های جمهوری خواه کارولینای شمالی، که روز گذشته در دادگاه استیضاح خود به محکومیت رئیس جمهور سابق رأی داد، در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ به دنبال شرکت در انتخابات نیست و این فضا را برای پیشروی لارا باز خواهد کرد.

گراهام که یکی از حامیان ترامپ است در واکنش به جلسه استیضاح ترامپ گفته بود «استیضاح مبتنی بر اختلافات حزبی به یک قاعده تبدیل می‌شود، نه یک استثنا. استیضاح برای رد صلاحیت شخصی جهت تصدی سمتی بر اساس نفرت حزبی به یک قاعده تبدیل خواهد شد.»

ترامپ پس از تبرئه در دادگاه استیضاح گفت «جنبش تاریخی، میهنی و زیبای ما برای بزرگ جلوه دادن آمریکا دوباره آغاز شده است. در ماه‌های آینده چیز‌های زیادی برای اشتراک با شما دارم.»

اوایل روز شنبه، ۵۷ سناتور آمریکایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را به تحریک حمله ۶ ژانویه به کنگره متهم کردند. این محکومیت به اکثریت دو سوم آراء یعنی حداقل ۶۷ رای از ۱۰۰ رای سناتور‌ها احتیاج داشت که رای نیاورد.