«می الکیله» وزیر بهداشت تشکیلات خودگران فلسطین ، شامگاه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مانع ارسال واکسن کرونا به نوار غزه شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان، رژیم صهیونیستی را مسئول این اقدام ظالمانه و منافی پروتکل‌ها، قوانین و توافق‌های بین‌المللی دانست.

می الکیله در این خصوص توضیح داد که امروز ۲۰۰۰ دوز واکسن اسپوتنیک v برای انتقال به نوار غزه آماده شد که مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی از ورود آن به نوار غزه ممانعت به عمل آوردند.

وی در ادامه افزود که این واکسن‌ها مخصوص کادر پزشکی مستقر در بخش مراقبت‌های ویژه از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و همچنین کادر پزشکی مستقر در بخش‌های اورژانسی بوده است.

الکیله در پایان اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین و وزارت بهداشت این تشکیلات در تماس با سازمان‌های بین‌المللی هستند تا هر چه سریعتر واکسن به نوار غزه ارسال شود.

این گزارش در حالی منتشر شده است که اعضای کمیسیون خارجی و امنیتی کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، پیشتر، در جلسه‌ای مدعی شده بودند که تا زمان آزادسازی دو نظامی صهیونیست در بند نیروهای مقاومت، اجازه انتقال واکسن کرونا به نوار غزه را نخواهند داد.