جنبش النجباء عراق در واکنش به حمله وحشیانه آمریکا به مواضع سازمان نیروهای مردمی عراق در مرز سوریه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حمله تأکید کرد این جنایت بدون پاسخ نمی‌ماند و با واکنش متناسب مواجه خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: در حالی که کشور عزیز عراق در حال عبور از پیچ و خم‌های های خطرناک در همه عرصه‌ها است، نیرو‌های اشغالگر آمریکایی بار دیگر به شیوه‌های مختلف از جمله تجاوز به خاک، افزایش شمار نیروها، نصب پدافند در داخل شهرها، دخالت در امور امنیتی و سیاسی و اخیرا جنایت زشت حمله به مواضع مجاهدان الحشد الشعبی که در حال پاسداری از مرز‌های وطن و مقابله با گروه‌های تروریستی ساخت دست آمریکا و مورد حمایت وهابی‌ها هستند و به شهادت رساندن و زخمی کردن شماری از این مجاهدان صالح، حاکمیت عراق را نقض کردند.

در ادامه بیانیه جنبش مقاومت اسلامی النجباء آمده است: این جنایت و موارد مشابه آن هرگز بدون مجازات و پاسخ سخت و متناسب مقاومت باقی نخواهد ماند. این جنایت نتیجه‌ای غیر از افزایش قدرت، صلابت و عزم مجاهدان برای مقابله با تروریسم و نیرو‌های اشغالگر تا پاکسازی سرزمین مقدسات از پلیدی و ناپاکی آن‌ها ندارد. عاملان این جنایت باید هزینه سنگینی پرداخت کنند و لحظه تسویه حساب در کمین شریکان، تسهیل کنندگان و فراهم کنندگان این جنایت و موارد مشابه آن است.

قیس الخزعلی: خروج نظامیان آمریکایی تنها راه برقراری ثبات است

قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به حمله آمریکا به مناطق مرزی عراق و سوریه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: حمله به مواضع نیرو‌های الحشد الشعبی را که در حال انجام وظیفه دفاع از مرز‌های عراق و سوریه هستند، محکوم می‌کنیم. این اقدام پَست نشان می‌دهد دولت جدید آمریکا با اتخاذ سیاست خصمانه و تداوم حملات عمدی، آشکارا در راستای خدمت به منافع رژیم صهیونیستی و علیه مردم عراق و خون فرزندان آن گام بر می‌دارد.

وی خاطر نشان کرد: ما تأکید می‌کنیم خروج نظامیان آمریکایی از عراق تنها راه تحقق ثبات در کشور است و دولت مردمی، تصمیم گیری سیاسی و قدرت مقاومت تضمین کننده تحقق این هدف هستند.