«واین ماروتو» سخنگوی ائتلاف بین المللی ، به فرماندهی آمریکا امروز (چهارشنبه) گزارشی اولیه از هدف قرار گرفته شدن پایگاه عین الاسد در استان الانبار صادر کرد.

او در صفحه توئیتری خود نوشت: ۱۰ موشک پایگاه نظامی عراق، پایگاه هوایی الاسد را که میزبان نیرو‌های ائتلاف است، در ۳ مارس ۲۰۲۱ حدود ساعت ۷.۲۰ صبح (به وقت عراق) هدف قرار دادند.

ماروتو افزود: نیرو‌های عراقی در این خصوص تحقیق می‌کنند و اطلاعات بیشتر هنگامی که در دسترس قرار گرفت، اعلام خواهد شد.

در همین خصوص، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای جزئیاتی از حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را اعلام کرد.

او در گفتگو با بغداد الیوم گفت: ۱۰ موشک صبح امروز چهارشنبه به سوی پایگاه عین الاسد در الانبار پرتاب شد و این حمله در ساعت ۷.۳۰ صبح انجام شده است.

الخفاجی درباره خسارات این حمله افزود: تمامی موشک‌ها به اطراف پایگاه اصابت کرده است و خسارت‌های مالی و جانی در پایگاه نداشته ایم.

او گفت: موشک‌های استفاده شده از نوع «گراد» بوده است و عملیات تحقیق و پیگرد همچنان ادامه دارد و تمامی اطلاعات اولیه و غیر نهایی است.

منابع عراقی ساعتی قبل از حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی «عین الاسد» در استان الانبار عراق خبر دادند.

خبرنگار المیادین اعلام کرد که ۱۰ موشک به سوی پایگاه پرتاب شده است و موشک‌ها از یک خودروی «پیکاپ» در منطقه کشاورزی «البیادر» در نزدیکی پایگاه عین الاسد شلیک شده‌اند. مجروحان این حمله با یک بالگرد به خارج از پایگاه منتقل شدند. همچنین هواپیما‌های آمریکایی و اسپانیایی ائتلاف بین‌المللی پس از این حمله بر فراز آسمان هیت و البغدادی پرواز می‌کنند.