استفان هیکی ، سفیر انگلیس در عراق نسبت به حملات موشکی جدید به پایگاه هوایی آمریکا در استان الانبار واکنش نشان داد.

استفان هیکی روز چهارشنبه اعلام کرد: ما حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را به شدت محکوم می‌کنیم.

دیپلمات ارشد انگلیس مدعی شد: حملات تروریستی مبارزه با گروه داعش را تضعیف می‌کند و باعث بی ثباتی عراق می‌شود.

سفیر انگلیس بار دیگر در توجیه حضور نظامی کشورش در عراق گفت: نیرو‌های ائتلاف به سرکردگی آمریکا به دعوت بغداد برای مقابله با داعش حضور دارند.

ساعاتی پیش شبکه الجزیره به نقل از منابع امنیتی عراق از حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی «عین الاسد» در استان الانبار عراق خبر داد. این منابع اعلام کردند: در حمله راکتی به پایگاه عین الاسد ۱۰ راکت به نزدیکی محل حضور نیرو‌های ائتلاف در پایگاه اصابت کرده است.

در همین حال، صابرین نیوز ابتدا از پرتاب ۴ راکت خبر داد سپس اعلام کرد که ۱۴ موشک ۱۰۷ میلیمتری به سوی پایگاه پرتاب شده است، ستون‌های دود از بخش نظامی پایگاه عین الاسد مشاهده می‌شود و آژیر خطر در پایگاه به صدا در آمده است. بر اساس گزارش‌ها، پس از حمله موشکی به پایگاه نظامی عین الاسد، آمریکایی‌ها بخش مربوط به خود را در این پایگاه بستند. همچنین مجروحان این حمله با یک بالگرد به خارج از پایگاه منتقل شدند.

خبرنگار المیادین در خصوص این حمله اعلام کرد: موشک‌ها از یک خودروی «پیکاپ» در منطقه کشاورزی «البیادر» در نزدیکی پایگاه عین الاسد شلیک شده‌اند. همچنین هواپیما‌های آمریکایی و اسپانیایی ائتلاف بین‌المللی پس از این حمله بر فراز آسمان هیت و البغدادی به پرواز درآمدند.