« تساهی هنگبی » وزیر امور شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) مدعی شد که فلسطینیان ساکن کرانه باختری طب قانون این رژیم به طور غیر قانونی در این منطقه ساکن هستند.

به نوشته دنیا الوطن، او به شبکه آی۲۴ گفت: «به نظرم منطقی نیست که نیم میلیون نفر در کرانه باختری زندگی کنند، در حالیکه طبق قانون اسرائیل مجاز به این کار نیستند.»

او گفت که رژیم صهیونیستی این بخش‌ها را به اشغال خود در خواهد آورد، اما جدول زمانی برای آن مشخص نکرد و در ادامه افزود: « ما این کار را در بلندی‌های جولان انجام دادیم و به زودی در کرانه باختری نیز انجام خواهیم داد.»

او در خصوص آینده توافقات سازش با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز گفت: «برای من ممکن نیست که توسعه روابط با کشورهای خلیج [فارس] را تصور کنم اما می‌توان ائتلاف‌هایی تشکیل داد. توافقات جدید باعث تغییر اوضاع می‌شود.»

این وزیر صهیونیستی همچنین مدعی شد که رژیم تل آویو منافع مشترکی با عمان دارد و همزمان امیدوار است که روابط خود را با عربستان سعودی ارتقا بخشد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز امروز مدعی شد که با برخی سران کشورهای عربی گفت‌وگو کرده و توافقات ساززش جدیدی  در راه است.

سخن وزیر شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی مبنی بر اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری (یک سوم) در حالی است که امارات متحده عربی در زمان امضای تواف سازش مدعی شده بود که اسرائیل در قبال این توافق قول داده است که دیگر در فکر اشغال این مناطق نباشد.