درخواست «بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از صاحبان مشاغل آزاد و بنگاه‌های کوچک برای تظاهرات گسترده و اعتراض مقابل ساختمان وزارت دادگستری این رژیم، با واکنش تند « بنی گانتز » وزیر جنگ اسرائیل مواجه شد.

گانتز - که همزمان به‌صورت موقت وزیر دادگستری این رژیم نیز هست - در صفحه توئیتر خود نوشت که نتانیاهو در حال پا گذاشتن جای پای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دعوت کردن از مردم برای حمله به ساختمان‌های دولتی است.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، وی اظهارات اخیر نتانیاهو را «خطرناک و تحریک کردن» خشونت توصیف کرده و از او خواست هرچه سریعتر حرف‌های خود را پس بگیرد.

گانتز توضیح داد کارکنان وزارت دادگستری به‌صورت شبانه‌روزی در حال کار هستند تا به کسانی که از شیوع ویروس «کووید۱۹» و محدودیت‌های متعاقب آن متضرر شده‌اند، کمک کنند. وی تاکید کرد که نتانیاهو مسئول تأخیر در پرداخت حمایت‌های مالی به آن افراد است.

نتانیاهو روز یکشنبه در دیداری که با صاحبان مشاغل خُرد در کافه‌ای در قدس اشغالی داشت، به آنها گفت وزارت دادگستری به ریاست گانتز مانع جبران مافات آنها در زمان تعطیلی‌های مرتبط با محدودیت‌های همه‌گیری «کووید۱۹» شده است. وی سپس از آنها خواست که با اعتراض به ساختمان وزارت دادگستری بروند و پیگیر جبران خسارات خود شوند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی سپس در صفحه توئیتر خود خطاب به نتانیاهو نوشت: «اگر اینجا هم صحنه‌هایی مانند چیزی که در ایالات متحده مشاهده کردیم و معترضان به ادارات دولتی حمله کردند، هر خونی ریخته شود بر دستان تو (نتانیاهو) خواهد بود. هر زمانی که بخواهی به سیستم قضائی آسیب برسانی، من مقابل تو می‌ایستم».

بعد از این اظهارات گانتز نیز «یائیر لاپید» رئیس احزاب اپوزیسیون در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، از تمایل خود برای کنار زدن نتانیاهو از نخست‌وزیری خبر داد.

این در حالی است که پیش از این نیز، نتایج یک نظرسنجی نشان داد بیش از نیمی از صهیونیست‌ها معتقدند ممکن است اتفاقی مشابه حمله به کنگره آمریکا در سرزمین‌های اشغالی نیز رخ دهد.