پکن اعلام کرد  که «شی جینپینگ»، رئیس جمهور چین پس از ابتلای رئیس جمهور سوریه و همسرش به ویروس کرونا برای او پیام همدردی فرستاد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، شی جینپینگ در این نامه گفت که او و همسرش با رئیس جمهور سوریه و همسرش ابراز همدردی می‌کنند و برای آنها بهبودی سریع آرزومندند.

رئیس جمهور چین گفت که دولت و ملت چین با قدرت از تلاش‌های دولت و ملت سوریه در مبارزه با کرونا حمایت می‌کند.

شی در این نامه گفت: ما مطمئنیم که ملت سوریه تحت رهبری بشار اسد رئیس جمهور این کشور بر کووید ۱۹ غلبه خواهند کرد.

دفتر ریاست‌جمهوری سوریه روز دوشنبه از ابتلای  رئیس‌جمهور سوریه و «اسماء الاسد» همسر وی به ویروس کرونا خبر داد و اعلام کرد حال هر دو کاملا خوب است و به کارهای روزمره خود می‌پردازند.

 در اعلامیه دفتر ریاست‌جمهوری سوریه آمده است که بشار اسد و همسرش پس از مشاهده برخی علائم خفیف مشابه علائم کرونا، اقدام به تست پی.سی.آر کردند که به موجب آن ابتلای هر دو به بیماری کووید-۱۹ ثابت شد.

در این اعلامیه آمده است که هر دو در شرایط با ثبات و خوبی به سر می‌برند و در حال انجام کارهای روزمره در شرایط قرنطینه هستند که به مدت دو الی سه هفته به طول خواهد انجامید.

به گفته دفتر ریاست‌جمهوری سوریه، بشار اسد و همسرش آرزوی سلامتی و مصونیت مردم سوریه و تمامی ملت‌ها از شر ویروس کرونا کرده و از تمامی مردم سوریه خواسته‌اند تا حد امکان اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند. آن‌ها همچنین از کادر پزشکی سوریه نیز تقدیر و تشکر کردند.

تاکنون ۱۵۹۸۱ نفر در سوریه به کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۰۳۷۴ بهبود یافته و ۱۰۶۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.