«مایلز تیلور» رئیس سابق کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت، بسیاری از جمهوری‌خواهان امیدوار هستند «دونالد ترامپ » رئیس جمهور سابق آمریکا در دادگاه محکوم شود.

به نوشته نشریه «نیوز ویک»، تیلور گفت، با توجه به پرونده‌هایی که علیه ترامپ در نیویورک و ایالت جورجیا در جریان است از محکوم شدن وی در دادگاه به‌خاطر جرائم کیفری متعجب نخواهد شد.

این مقام دولت ترامپ افزود: «پیش‌بینی من این است که دونالد ترامپ که عاشق برد، برد، برد است، باخت، باخت، باخت را شاهد خواهد بود».

تیلور افزود: «او در دادگاه افکار عمومی در حال بازنده شدن است و پیش‌بینی من این است که اگر اتهاماتی علیه وی در دادگاه مطرح شوند نیز، خواهد باخت. در واقع بسیاری از جمهوری‌خواهان امیدوار هستند این اتفاق رخ دهد و بتوانند از دونالد ترامپ گذر کنند».

در حال حاضر «سایرس ونس» دادستان منطقه منهتن نیویورک با کمک «مایکل کوهن» وکیل و کار چاق کن سابق ترامپ در حال بررسی پرونده پرداخت حق السکوت به دو زن هستند که با رئیس جمهور سابق آمریکا رابطه داشته‌اند.

روز چهارشنبه گزارش‌هایی از هفتمین مراجعه کوهن به دفتر دادستان حوزه منهتن منتشر شد و گمانه‌ها حاکی از این است که هشتمین مراجعه وی نیز در آینده نزدیک رخ خواهد داد.

این دادستانی اکنون در حال بررسی چند جنبه مختلف از فعالیت‌های مالی و تجاری ترامپ است. روز سه‌شنبه رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند دفتر دادستانی منهتن تحقیقات درباره پرونده‌های ترامپ را تشدید کرده و به طور ویژه بر روی یکی از شرکت‌های املاک ترامپ در نیویورک تمرکز کرده است.

همچنین ماه گذشته این دفتر دادستانی توانست پس از یک منازعه‌ طولانی حقوقی، گزارش پرداخت‌های مالیاتی ترامپ را  به دست آورد. این در حالی است که ترامپ تلاش می‌کرد از طریق دیوان عالی آمریکا دستیابی به این اسناد را غیرممکن کند.

به طور جداگانه، دادستان کل نیویورک هم تحقیقاتی مدنی درباره این موضوع را هدایت می‌کند که آیا شرکت ترامپ ارزش املاک خود را به دروغ گزارش کرد تا بتواند وام و مزایای اقتصادی و مالیاتی دریافت کند.