وبگاه عبری‌زبان «والا»، عصر امروز (دوشنبه)، گزارش داد که در اقدامی احتمالا متقابل، پلیس رژیم صهیونیستی در امارات نماینده ثابت تعیین می‌‌کند.

وبگاه شبکه صهیونیستی «آی۲۴» به نقل از والا در این خصوص پیش‌بینی کرد که این گام احتمالا متقابل باشد و امارات نیز نماینده‌ پلیسی ویژه برای خود در فلسطین اشغالی تعیین کند.

بر اساس این گزارش، نماینده رژیم صهیونیستی در امارات افسری با رتبه نظامی سرهنگ دوم خواهد بود و به مدت چهار سال این سمت را بر عهده خواهد داشت.

در ادامه آمده است که این فرد، مسئول روابط با پلیس محلی امارات خواهد بود و در صورت لزوم، هماهنگی‌ها و همکاری‌های لازم را میان دو طرف انجام خواهد داد.

والا خبر داد که این تصمیم پس از دیدار «امیر اوحانا» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با «سیف بن زاید» وزیر کشور و معاون رئیس دولت امارات صورت گرفته که اوحانا به همتای اماراتی خود در این دیدار خبر داده است که وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و پلیس این رژیم تصمیم گرفته‌اند که نماینده‌ای ثابت در کشور امارات تعیین کنند که وزیر اماراتی نیز به این خواسته پاسخ مثبت داده است.

مطابق با این گزارش، امیر اوحانا با اشاره به توسعه روابط ابوظبی و تل‌آویو از زمان امضای توافق عادی‌سازی روابط، این گام را عاملی برای تقویت و تعمیق روابط امنیتی با امارات دانسته است.

امارات در سپتامبر ۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافق عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» امضا کرد و رسماََ با این رژیم مناسبات دیپلماتیک برقرار کرد.

روابط دو طرف پس از عادی‌سازی  به طور چشمگیری توسعه یافته است بطوریکه خبرگزاری رسمی امارات (وام) اخیرا گزارش داد که که ابوظبی صندوقی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار در اراضی اشغالی راه‌اندازی خواهد کرد که هدف آن، «سرمایه‌گذاری در بخش‌های راهبردی» رژیم صهیونیستی خواهد بود.