«توفیق الحمیری» مشاور وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی در صنعاء گفت تا زمانی که تجاوزات و محاصره علیه ملت یمن ادامه دارد، پاسخ به تجاوزات ائتلاف سعودی و حمله به عمق خاک عربستان سعودی توسط نیروهای مسلح ما نیز ادامه خواهد داشت.

الحمیری در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک افزود که حمله به خاک عربستان حق مشروع ما در راستای دفاع از کشورمان و پاسخ به تجاوزات و محاصره ائتلاف سعودی علیه یمن است.

او تأکید کرد که ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات برای هفتمین سال متوالی به تجاوزات خود علیه ملت یمن ادامه می‌دهد و تاکنون هیچ گونه اعلام آتش‌بس یا توقف عملیاتی در کار نبوده است و اینکه آمریکایی‌ها از آتش‌بس سخن بگویند درست نیست چرا که ائتلاف آمریکایی- سعودی هر روز ده‌ها بار یمن را آماج حملات خود قرار می‌دهد.

وی همچنین گفت که جنگنده‌های ائتلاف سعودی در کمتر از ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۰۰ بار به خاک یمن حمله کرده‌اند پس از کدام آتش‌بس سخن می‌گویند حال آنکه محاصره ملت یمن، ممانعت از درمان بیماران، توقیف نفت‌کش و ممانعت از ورود آن‌ها به بندر الحدیده همچنان ادامه دارد.

الحمیری تأکید کرد: تا زمانی که تجاوزات و محاصره ادامه دارد و نیروهای خارجی بخش‌هایی از خاک یمن را اشغال کرده‌اند، عملیات‌های ما برای پاسخ به این تجاوزات نیز ادامه خواهد داشت چرا که حق مشروع ماست.

وی درباره طرح‌های آمریکا نیز گفت که هیچ طرح عملی یا اقدام جدی در این رابطه وجود ندارد.