خبرگزاری‌های محلی از هدف قرار گرفتن یک بازار غیرقانونی برای فروش نفت سوریه در نزدیکی شهر «سرمدا» بین مرز سوریه و ترکیه با موشک‌های ناشناس، خبر دادند.

این بازار از سوی سازمان تروریستی «تحریر الشام» زیر مجموعه «جبهه النصره» اداره می‌شد.

خبرگزاری‌ها تاکید کردند این بازار محلی برای تجمع تانکرهایی است که نفت را از چاه‌های تحت کنترل آمریکا در شمال شرق سوریه می‌گیرند و برای فروش به این محل می‌آوردند.

منابع متعدد از شنیده شدن صدای شدید انفجار در عصر روز یکشنبه از این منطقه خبر دادند که هنوز محل پرتاپ این موشک‌ها مشخص نشده.

شرکت «وتد» وابسته به جبهه النصره طرف تأمین و توزیع مشتقات نفتی در سراسر ادلب محسوب می‌شود. این شرکت از بازرگانان نفتی که از مناطق تحت کنترل ارتش آمریکا در شمال شرقی سوریه یا از طریق مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان ترکمن وفادار به ارتش ترکیه در حومه شمالی حلب یا مستقیم از خاک ترکیه برای رسیدن به حلب و به مزایده گذاشن بشکه‌های نفت، استفاده می‌کند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.