هیئت بلندپایه عراقی که به ریاست مصطفی الکاظمی به عربستان سفر کرده بود با مقامات بلندپایه عربستانی دیدار و ۵ توافقنامه مشترک به امضا رساند.

این توافق‌نامه‌ها در زمینه‌های جلوگیری از مالیات مضاعف میان دو کشور، حمایت مالی از صادرات عربستان، همکاری در خصوص برنامه‌ریزی توسعه و تنوع اقتصادی و توسعه بخش خصوصی، همکاری مشترک میان کتابخانه و دفتر اسناد ملی عراق با مرکز اسناد عبد العزیز عربستان، و در نهایت همکاری مشترک خبرگزاری رسمی دولت عراق و نهاد رادیو و تلویزیون عربستان به امضا رسید.

همچنین در نشست مقامات سعودی و عراق به ریاست بن سلمان و الکاظمی تعدادی از پرونده ها در زمینه های اقتصادی همچون نفت، برق، کشاورزی و سرمایه گذاری مورد تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست بر اهمیت ادامه گفتگو در چند پرونده مهم و هماهنگی تلاشهای مشترک در چارچوب شورای هماهنگی عراق و عربستان به روشی که منافع دو کشور را تحقق بخشد، تأکید شد. 

از سوی دیگر محمد صادق الهاشمی رئیس مرکز پژوهش‌های استراتژیک عراق با اشاره به حمایت‌های عربستان از تروریسم و نگاه طایفه‌گرایانه دولت این کشور به مسائل افزود که اگر عربستان خواستار ایجاد روابط دوستانه است باید سیاست‌های پیشین خود را کنار بگذارد.