در بیانیه وزارت خارجه عراق  آمده است که دولت بغداد حمایت خود را از پادشاهی هاشمی اردن تحت رهبری ملک "عبدالله دوم" اعلام می دارد؛ همچنین در هر اقدامی برای حفظ امنیت و ثبات این کشور و مراقبت از منافع مردم برادر اردن با تکیه بر رویه هایی که منجر به گسترش اعتبار کشور می شود در کنار حاکمیت اردن ایستاده است.

در این بیانیه که خبرگزاری رسمی عراق (واع) آن را منتشر کرده، آمده است: "ما منتظر پیشرفت و شکوفایی بیشتر و مواجهه با چالش ها (در اردن) هستیم، به طوری که مردم برادر اردن تحت رهبری فرزانه خود آنچه را که شایسته آنها است، بدست آورند و ما تأیید می کنیم که امنیت و ثبات پادشاهی هاشمی اردن همان امنیت و ثبات عراق است".

منابع خبری اردنی شنبه شب (شب گذشته) از بازداشت شاهزاده "حمزه بن حسین" ولیعهد پیشین اردن همراه با ۲۰ نفر دیگر را به دلیل آن چه "تهدید بر امنیت این کشور" خوانده شد، بازداشت کردند.

خبرگزاری رسمی اردن از بازداشت مقام‌های امنیتی از جمله " باسم عوض الله" (رییس اسبق دیوان پادشاهی و فرستاده ویژه اردن به عربستان) الشریف حسن بن زید از مقامات امنیتی خبر داد و عنوان کرد که این افراد به دلایل امنیتی بازداشت شده‌اند و تحقیقات در مورد آنان جریان دارد.

در حالیکه اخباری مبنی بر پشتیبانی عربستان در این کودتا وجود داشت، این کشور با بیانیه ای از حاکمیت و دولت اردن حمایت کرد؛ امارات، مصر، آمریکا نیز از ملک عبدالله حاکم اردن حمایت کرده اند.