بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که اسرائیل با توجه به شرایط کنونی منطقه و تهدیدات پیرامون خود، به یک کابینه مستقر راست‌گرا نیاز دارد.

نتانیاهو افزود: برای دفاع از خود و مقابله در برابر عوامل خارجی که می‌خواهند به توافق هسته‌ای برگردند و به منظور مراقبت از همه، به یک کابینه افراط گرای دست راستی و استقرار آن برای مدت زمان طولانی نیاز داریم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان توئیت خود تأکید کرد که اسرائیل اکنون به کابینه راست گرا نیاز دارد و آن را محقق خواهد کرد.

نتانیاهو این توئیت‌ها را با هدف جلب رضایت برخی از احزاب سیاسی در سرزمینهای اشغالی فلسطین و همسویی مواضع روسای آنها با حزب متبوعش (حزب افراطی و دست راستی لیکود به ریاست نتانیاهو) که 30 کرسی را دور چهارم انتخابات «کنست» در این سرزمینها به دست آورده، منتشر کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی این سخنان را در حالی عنوان می‌کند که با وجود برگزاری دور چهارم انتخابات پارلمانی، این انتخابات هم نتوانسته این رژیم را از بن‌بست سیاسی که به آن دچار شده است، خارج کند.

حزب افراط گرا و دست راستی «لیکود» به ریاست نتانیاهو و متحدان سنتی او با وجود تصاحب ۵۲ کرسی، از کسب اکثریت لازم برای تشکیل کابینه جدید باز ماندند. در چنین شرایطی در صورت عدم موفقیت نتانیاهو برای جلب نظر رقبا در زمینه تشکیل کابینه جدید، آینده وی به عنوان نخست وزیر به خطر خواهد افتاد.

بن بست سیاسی ایجاد شده در فلسطین اشغالی وضعیت مبهم و ناپایداری برای نتانیاهو ایجاد کرده است به طوری که سال گذشته پس از یک ائتلاف شکننده حزب متبوع او (لیکود) با حزب «آبی سفید» به ریاست «بنی گانتس» برای تشکیل کابینه، این وضعیت نتوانست دوام یابد و به فروپاشی کابینه، انحلال مجلس و برگزاری انتخابات منجر شد.