پلیس ایالت تگزاس یکشنبه گفت که در جریان یک حادثه تیراندازی در بزرگراه «فورت ورث» دست کم یک نفر کشته و 5 نفر دیگر مجروح شدند.

در جریان این حادثه تیراندازی که شامگاه جمعه روی داده  یک جوان 19 ساله پس از اصابت گلوله و انتقال به بیمارستان در شهر تگزاس، فوت کرد.

این حادثه در پی تیراندازی میان دو خودرو در بزرگراه روی داده است و بر اساس گفته پلیس فورت ورث، دو نفر از مجروحان رهگذر بودند.

حدود ساعت 10 شب جمعه، فردی تماسی با مرکز پلیس می‌گیرد و می‌گوید صدای چند تیراندازی را از اطراف منزل خود در فورت ورث شنیده است. یکی از گلوله‌ها از پنچره منزل وی عبور کرده و به بازوی شوهر فرد تماس گیرنده اصابت کرده بود.

یک گلوله دیگر نیز به زنی که در داخل خودروی خود  در نزدیکی محل تیراندازی بوده اصابت می‌کند.

تمامی 5 مجروح این حادثه به بیمارستان منتقل شده و اعلام شده که جراحات آنها وخیم نیست.

پلیس هنوز نتوانسته کسی را در ارتباط با این حادثه دستگیر کند و گفته که معتقد است این تیراندازی به گروه‌های تبهکار مربوط است.

پلیس ایالت تگزاس می‌گوید که تحقیقات درباره این حادثه و تعداد افرادی که در آن دخیل هستند در حال انجام است.

طی دو ماه گذشته حوادث متعدد تیراندازی در شهرها و ایالت‌های مختلف آمریکا از جمله آتلانتا، اورنج سیتی،‌ کالیفرنیا و ویلمینگتون گزارش شده است.

«تیراندازی‌های کور» و خشونت مسلحانه در سال‌های گذشته به یکی از چالش‌های عمده مسئولان آمریکایی تبدیل شده است. 

تحلیل‌های آماری نشان می‌دهند با آنکه حدود ۵ درصد جمعیت دنیا در آمریکا زندگی می‌کنند نزدیک به ۳۱ درصد از کل حوادث تیراندازی‌های کور در این کشور اتفاق می‌افتد. 

آزادی حمل سلاح توسط شهروندان را اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این پدیده می‌دانند. از کل ۶۵۰ قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا، حدود نیمی از آنها (۴۸٪) در اختیار شهروندان آمریکایی است.