پس از آن که صدای ضبط شده جان بینر ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، افشا شد که او در آن به تد کروز ، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی، توهین کرده بود، تد کروز پاسخ تندی به او داد.

کروز روز شنبه به دیلی کالر گفت: «من فکر می‌کنم که این صدا احتمالا در ساعت ۹ یا ۱۰ صبح ضبط شده است، زیرا کاملا مشخص است که او قبل از آن مشروب زیاد خورده بود. این آدم کمی از تعادل خارج شده است.»

او روز جمعه به تمسخر در توئیتی نوشت تمسخر حاکی از مستی بینر را به همراه کلیپی از مصاحبه وی با شبکه سی‌بی‌اس نیوز با افتخار می‌پذیرد. در آن مصاحبه بینر، کروز را یک «احمق» خوانده و او را متهم کرده بود که در کنگره به جای آن که سازنده باشد فقط «زیادی سروصدا می‌کند».

کروز با اشاره به شهرت بینر که بار‌ها در طول دوران حرفه‌ای خود احساساتی ظاهر شده است گفت: «من این تمسخر حاکی از مستی تو را با افتخار می‌پذیرم، گریه نکن.»

بینر هم در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفته بود دوست ندارد کسی را کتک بزند، اما برای کروز استثنا قائل است. او در این مصاحبه نظر خود را درباره حرفه سیاسی کروز چنین بیان کرده بود: «وی الگوی کاملی از رای آوردن، سروصدای زیاد به راه انداختن، توجه‌های زیادی را به خود جلب کردن و پول زیادی به جیب زدن است.»

شایان ذکر است، توهین و فحاشی مسئولان آمریکایی به یکدیگر امری غیر معمول نیست و در دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، پس از حملات مداوم او به مقامات ارشد حزب دموکرات بیشتر هم شد.