یک منبع امنیتی یمنی از ادامه حملات هوایی جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن خبر دادند.

جنگنده‌های سعودی در سه نوبت استان «البیضاء» را بمباران کردند.

همچنین «جنگنده‌های» سعودی 14 بار مأرب را بمباران کردند.

بمب‌های خوشه‌ای ائتلاف سعودی همچنان از غیرنظامیان قربانی می‌گیرد

یک منبع امنیتی یمنی اعلام کرد: بمب‌های خوشه‌ای ممنوعه، همچنان از غیرنظامیان در استان‌های مختلف یمن قربانی می‌گیرد و در این میان استان صعده در شمال یمن بیشترین قربانی را داده است.

این منبع اعلام کرد: بر اثر بمب‌های خوشه‌ای برجای مانده از تجاوزات ائتلاف سعودی، یک دختربچه شهید و یک غیرنظامی دیگر در منطقه مجزر در استان صعده زخمی شد.

منبع یمنی بیان کرد: بیشتر مناطق صعده آکنده بمب‌های خوشه‌ای ممنوعه است که جان غیرنظامیان به ویژه کودکان و زنان را تهدید می کند.

برکناری فرمانده ارشد در جبهه مأرب پس از شکست مزدوران آل سعود

شکست مزدوران در برابر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه های مأرب سبب شده است که «صغیر بن عزیز» رئیس ستاد وزارت دفاع دولت منصور هادی اقدام به برکناری «علی الحوری» فرمانده جبهه «هیلان و الشجح»  و فرمانده تیپ 312 مکانیزه کند.

منابع یمنی اعلام کردند که سرتیپ «اکرم الادیمی» به عنوان فرمانده جدید تیپ 312 از سوی «عزیز» تعیین شده است.

تداوم غارت نفت یمن

منبع آگاه در وزارت نفت این کشور از عزیمت یک نفتکش غول پیکر به بندر «ضبه» در «مکلا» ( دومین شهر بزرگ یمن جنوبی پس از عَدَن ) برای حمل مقادیر زیادی از نفت غارت شده یمن توسط نیروهای ائتلاف خبر داد.

این منبع به المسیره گفت: نفتکش«  APOLYTARES »با پرچم یونان از یکی از بنادر چین حرکت کرده و قرار است که 15 آوریل جاری به این بندر در یمن برسد.

طبق اعلام منبع یمنی؛ این نفتکش دارای ظرفیت بیش از 315 هزار تُن است و می‌تواند بیش از دو میلیون و 250 هزار بشکه نفت حمل کند.

این منبع، ارزش نفت غارت شده توسط نیروهای ائتلاف که قرار است به بندر «ضبه» انتقال یابد را بیش از 145 میلیون دلار ارزیابی کرد و افزود: نفت غارت شده یمن توسط نیروهای ائتلاف که از طریق بندرهای «بئر علی» و «ضبه» حمل خواهد شد بیش از سه میلیون بشکه به ارزش بیش از 195 میلیون دلار است.

روز گذشته هم منابع یمنی اعلام کردند که نفتکش غول پیکر « SAGA» از بندر الفجیره امارات وارد بندر نفتی «بئر علی» یمن شده است و ماموریت دارد با حمل بیش از 115 هزار تن (نزدیک به یک میلیون بشکه) نفت خام یمن را به ارزش حدود 58 میلیارد ریال (واحد پول یمن) به فروش برساند و این مبلغ را در اختیار نیروهای ائتلاف قرار دهد.

 «احمد دارس» وزیر نفت و معادن یمن آبان سال گذشته اعلام کرد که سالانه بیش از هفت میلیارد دلار از درآمدهای نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی غارت شده است.

وی افزود: درآمدهای نفتی تنها در استان مأرب، روزانه 700 میلیون ریال یمنی است که توسط ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته با آن‌ها غارت می‌شود.

وزیر نفت و معادن یمن اضافه کرد: تولید کنونی نفت به 80 هزار بشکه در روز می‌رسد که توسط متجازوان در بازار سیاه فروخته می‌شود.

وی اظهار داشت: با درآمدهای نفتی غارت شده می‌توان حقوق یک ماه و نیم همه کارکنان دولت از صعده در شمال تا جزیره سقطری در جنوب را پرداخت کرد.