​مقامات رژیم صهیونیستی خبر‌های مربوط به انفجار مهیب در یکی از کارخانجات نظامی حساس تسلیحات سازی این رژیم را به شدت سانسور کرده اند و از انتشار هرگونه خبری در این خصوص جلوگیری می‌کنند.

انفجاری مهیب در یکی از کارخانجات نظامی حساس در مرکز فلسطین اشغالی هنگام آزمایش رخ داد، اما خبر‌هایی از تلفات این انفجار گزارش نشده است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص ادعا کرد انفجار ناشی از یک آزمایش عادی در کارخانه تسلیحات پیشرفته تومر رخ داد که انواع موتور‌های موشک را می‌سازد.

شاهدان از شنیده شدن صدای انفجاری مهیب و به هوا برخاستن ستونی از دود سرخ رنگ قارچی شکل در آسمان منطقه خبر دادند.

بر اساس گزارش خبرنگار شبکه العالم تا این لحظه مقامات صهیونیست و نیرو‌های امنیتی این رژیم حاضر نیستند درباره این موضوع صحبت و اظهار نظر کنند و به نظر می‌رسد تصمیم بر این است که از انتشار هرگونه اطلاعاتی درباره انفجاری که منطقه الرمله را در مرکز اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ میلادی به لرزه در آورد جلوگیری شود؛ این خبر به نحوی در نتیجه مشاهدات شاهدان در منطقه درز کرده است.

پیشتر اعلام شد شاهدان صدای انفجار مهیبی را در منطقه الرمله در یکی از انبار‌های بزرگ شنیدند و ندانستند که چه اتفاقی افتاده است، اما مدتی بعد ستونی از دود از محل انفجار در آسمان نمایان شد. با ورود نیرو‌های امنیتی مشخص شد انفجار در کارخانجات تسلیحات حساس رخ داده است.

روزنامه هاآرتص ادعا کرد این انفجار ناشی از یک آزمایش عادی در این مکان صورت گرفته است. در حالی که به نوشته این نشریه انفجار دیروز سه شنبه رخ داده است، اما مقامات  صهیونیست و نهاد‌های امنیتی هیچ اظهار نظری در این خصوص نکرده اند و به نظر می‌رسد سانسور خبری می‌شود.

برخی رسانه های صهیونیست نیز علت انفجار را  آزمایش یک موشک ماهواره بر اعلام کرده اند.