دولت آلمان در بیانیه‌ای به شدیدترین حالت ممکن حملات راکتی از نوار غزه علیه شهرک‌های صهیونیستی اطراف آن را محکوم کرده و مدعی شد که این حملات به هیچ وجه قابل توجیه نبوده و باید فورا متوقف شود.

دولت آلمان در ادامه بیانیه خود نوشت: «ما همچنین با نگرانی درگیری‌های خشونت آمیز در قدس را نظاره گر هستیم. تلاش‌ها برای کاهش تنش‌ها باید هم اکنون به اولویت تبدیل شود».

در این بیانیه آمده است: «تنها یک راه حل سیاسی برای درگیری‌ها، می‌تواند تمام اسرائیلی‌ها و فلسطینیان را قادر سازد که در امنیت و صلحی پایدار زندگی کنند».

حوادث روزهای گذشته در بیت‌المقدس و درگیری گسترده مأموران رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها موجب واکنش گروههای مقاومت در غزه شده و در دو روز گذشته دهها راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک شده است.

جنبش حماس نیز امروز در واکنش به اتفاقات قدس بیانیه‌ای چند بندی صادر کرد و از گروه‌های مقاومت در نوار غزه خواست، دست به ماشه باشند و موشک‌هایشان را آماده کنند.

از سوی دیگر یک افسر بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی امروز بدون ذکر نام خود به یک روزنامه عبری‌زبان گفت که جنبش حماس دقت راکت‌های خود را افزایش داده است.

او به روزنامه یدیعوت آحارانوت گفت که این مسأله در حملات راکتی روزهای گذشته از منطقه غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مشهود بود. با این حال او مدعی شد که طبق بررسی‌های ارتش رژیم اسرائیل، حماس هنوز با تغییر موازنه قوا به نفع خود فاصله دارد.

به گفته این مقام نظامی صهیونیستی، ارتش این رژیم تلاش دارد موشک‌ها و راکت‌های حماس را نابود کند و در مقابل نیز تلاش نیروهای مقاومت در غزه برای توسعه راکت‌هایشان ادامه دارد.

به ادعای وی از 40 راکت شلیک شده در دو روز گذشته، 9 فروند به سمت مناطق صهیونیست‌نشین و شهرک‌ها حرکت کرده‌اند و از این تعداد گنبد آهنین توانسته هفت فروند را هدف قرار دهد و دو راکت نیز به ساختمان‌های شهرک‌های صهیونیست‌نشین اصابت کرده و موجب وارد آمدن خسارت شده است.