با گذشت صد روز از خروج «دونالد ترامپ » رئیس جمهور سابق آمریکا از کاخ سفید ، میزان حمایت جمهوری‌خواهان از وی به کمترین حد رسیده است.

بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»، ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها همچنان حامی ترامپ بوده و ۵۵ درصد از وی حمایت نمی‌کنند.

این در حالی است که ترامپ ماه ژانویه و پس خروج از کاخ سفید، از حمایت ۴۰ درصدی در میان آمریکایی‌ها برخوردار بوده و این میزان پیش از خروج وی از کاخ سفید نیز ۴۳ درصد بود.

از سوی دیگر، محبوبیت ترامپ در میان حامیان حزب جمهوری‌خواه نیز با تنزل قابل توجهی همراه شده است. از میان حامیان این حزب، ۴۴ درصد طرفدار شخص ترامپ هستند تا حزب جمهوری‌خواه و در مقابل ۵۰ درصد طرفداری از مجموعه حزب را ترجیح می‌دهند.

این اولین بار از ماه جولای سال ۲۰۱۹ است که در یک نظرسنجی، حمایت جمهوری‌خواهان آمریکا از بدنه این حزب، از حمایت آن‌ها از شخص ترامپ پیشی می‌گیرد.

پیش از این نتایج نظرسنجی «هاروارد کپس- هریس» که وبگاه خبری «هیل» اوایل اسفند سال گذشته آن را به صورت اختصاصی منتشر کرد نشان می‌دهد اغلب رای‌دهندگان جمهوری‌خواه از نامزدی ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ آمریکا حمایت می‌کنند.

در این نظرسنجی، ۵۲ درصد رای‌دهندگان جمهوری‌خواه گفته بودند از ترامپ که احتمالاً در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ بعد از شکست در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت خواهد کرد، حمایت می‌کنند