وزیر دفاع ترکیه دوشنبه از کشته شدن شماری دیگری از عناصر گروه تروریستی «پ‌ک‌ک»  (حزب کارگران کردستان)، در یک عملیات کماندویی خبر داد.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه با حضور در پایگاه هوایی گفت که  در تازه ترین درگیری بین کماندوهای این کشور با نیروهای پ‌ک‌ک در شمال عراق چند تن از آن‌ها از جمله یکی از عناصر ارشد این گروه کشته شدند. وی افزود که در این درگیری هیچکدام از نیروهای ارتش ترکیه مجروح نشدند.

آکار گفت که در روزهای اخیر 53 تروریست پ‌ک‌ک در نبرد با نیروهای ترکیه کشته شدند.

این در حالی است که همزمان با شدت گرفتن حملات ارتش ترکیه علیه مواضع گروه پ‌ک‌ک، این گروه یکشنبه گفته بود اشغال کردستان عراق شکسته خواهد شد. در بیانیه پ‌ک‌‌ک خطاب به دولت ترکیه آمده است: «دشمن فاشیست و نسل‌کش می‌تواند هرکاری که بخواهد انجام دهد، اما از مغلوب شدن نجات نخواهد یافت و سرانجام در مقابله با چریک‌های انقلابی و مقاوم ما در زباله دان تاریخ قرار خواهند گرفت.»

پ‌ک‌ک در بیانیه خود افزوده که حمله نظامیان ترکیه را در کوه‌های «زاپ» و «زاگرس» دفع و تمام اشغالگران از منطقه کردستان عراق بیرون خواهد راند.

وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه نیز عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح این کشور علیه مواضع عناصر پ‌ک‌ک در شمال عراق خبر داد. ارتش ترکیه از 23 آوریل عملیاتی را در شمال عراق نزدیک مرزهای ترکیه علیه مواضع عناصر پ‌ک‌ک انجام داد. نیروهای این گروه اغلب از شمال عراق  برای پنهان شدن و انجام عملیات در ترکیه بهره می‌جویند.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌ک‌ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است.گروه پ‌ک‌ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه نظامیان پ‌ک‌ک مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.