«محمد محیی» سخنگوی گروه مقاومت کتائب حزب‌الله عراق ، شامگاه چهارشنبه، در گفت‌و‌گو با شبکه عراقی «الاتجاه» بر ثابت بودن اصول مقامت تأکید کرد.

سخنگوی کتائب حزب‌الله در این خصوص گفت: « فلسطین تاریخ، مقدسات، عقیده و یک سرزمین اسلامی است که نمی‌توان از آن دست برداشت. ما ملت فلسطین را مالک این سرزمین می‌دانیم. این سرزمین تنها برای فلسطینی‌ها نیست. در این سرزمین مقدسات اسلامی وجود دارد».

محمد محیی ادامه داد: «ما امروز آماده هستیم از تمام سرزمین‌های اسلامی- در هر جا که باشد- دفاع کنیم. عقیده ما، ما را بر آن می‌دارد که به دفاع این سرزمین‌ها برویم و در راه آن کشته شویم».

محیی در ادامه در پاسخ به سؤال مجری شبکه درباره دفاع از عربستان سعودی گفت:‌ «بله، اگر عربستان سعودی در معرض تجاوز آمریکا و صهیونیست‌ها قرار بگیرد، ما اولین کسانی خواهیم بود که برای دفاع از عربستان با آن‌ها مقابله خواهیم کرد».

سخنگوی کتائب حزب‌الله افزود: «این مسئله کاملا طبیعی است. از هر مسلمانی [در این خصوص] سؤال کنید به شما می‌گوید که من اولین کسی خواهم بود که در دفاع از آن‌ها خواهم رفت».

محمد محیی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه اوضاع فعلی در بسیاری از کشورها تغییر کرده است، تأکید کرد که محور مقاومت همچنان ثابت باقی مانده است از این رو توانسته با تمام قدرت به رویارویی‌ها با دشمن ادامه دهد و آن‌ها را شکست دهد.

وی در ادامه گفت که رژیم اسرائیل امروز به این درک رسیده است که چیزی به سرانجام حمتی‌اش باقی نمانده که آن سرنوشت حتمی همان نابودی این رژیم است.