سناتور « لیندسی گراهام » در میانه اختلاف نظرها درباره نقش رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حزب جمهوریخواه ، گفت که این حزب بدون ترامپ فلج می‌شود. 

به گزارش نشریه آمریکایی «نیوزویک»، اظهارات او در زمانی بیان شده که «لیز چنی» سومین جمهوری‌خواه ارشد مجلس نمایندگان آمریکا به انتقاد از دونالد ترامپ ادامه می‌دهد.

انتقادهای چنی برخی از اعضای جمهوری‌خواه مجلس را به اقدام برای اخراج وی از سمت رهبری جناح جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان واداشته است.

گراهام روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» خطاب به جمهوری‌خواهان گفت: آیا ما می‌توانیم بدون رئیس‌جمهور ترامپ پیش برویم؟ جوان «نه» است. من همیشه لیز چنی را دوست داشتم اما به باور او حزب جمهوری‌خواه نمی‌تواند با رئیس‌جمهور ترامپ رشد کند. باور من این است که ما بدون او نمی‌توانیم رشد کنیم.

این سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی پیشتر هم درباره تاثیری که حس می‌کند ترامپ بر آینده حزب جمهوری‌خواه خواهد داشت، اظهارنظر کرده بود.

او در ماه مارس بعد از سخنرانی ترامپ در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران (CPAC) گفته بود که ترامپ توانایی نابود کردن حزب جمهوری‌خواه را دارد. وی همچنین گفته بود که رئیس‌جمهور سابق می‌تواند آن را در عین حال به ائتلافی بزرگتر و متنوع‌تر تبدیل کند. 

در همین حال دموکرات‌هایی مثل «برنی سندرز» از موضع چنی در قبال ترامپ دفاع کرده‌اند. سندرز گفته که جرم او تایید شسکت ترامپ در انتخابات بوده است.

«میت رامنی» نامزد سابق حزب‌جمهوری خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم از کسانی بوده که از چنی اعلام حمایت کرده است.