اتحادیه عرب روز شنبه اعلام کرد که بنا به درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برای بحث درباره راه‌های مقابله با جنایت‌های رژیم صهیونیستی در قدس، روز دوشنبه نشست اضطراری برگزار می‌کند.

پیشتر «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین برگزاری نشست‌های فوق‌العاده تعدادی از سازمان‌های بین‌المللی به منظور حمایت از فلسطینیان در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها را خواستار شده بود.

المالکی گفت که با سفرای فلسطین به منظور ارائه درخواست‌هایی جهت برگزاری نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی، شورای حقوق بشر سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان، تماس‌هایی برقرار کرده است.

نظامیان رژیم صهیونیستی دیروز (جمعه) همزمان با روز جهانی قدس، دو جوان فلسطینی را در اردوگاه «سالم» واقع در غرب جنین به شهادت رساندند.

از سوی دیگر هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در پی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی و تعرض به نمازگزاران در مسجدالاقصی و نیز سرکوب تحصن‌کنندگان در محله «شیخ جراح» قدس حدود 205 نفرزخمیشدند.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، المالکی همچنین گفت که تشکیلات خودگردان در تلاش است تا در نشست این سازمان‌ها بیانیه‌هایی با مضمون محکومیت جنایت‌های اسرائیل و درخواست از کشورها برای قطع ارتباط با این رژیم آپارتاید به دلیل ارتکاب جنایت ضدبشری، صادر شود.

در روزهای گذشته صهیونیست‌های افراطی با حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی مانع ادای فرایض دینی از سوی آن‌ها شدند و این در حالی بود که مأموران رژیم صهیونیستی نیز از آنان پشتیبانی می‌کردند. این اقدام به درگیری شدید میان مسلمانان و صهیونیست‌ها انجامیده است.