« سادیر جباراف » رئیس جمهور قرقیزستان به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی به مردم قرقیزی تبریک گفت.

در پیام رئیس جمهور ضمن تبریک و قدردانی و ادای احترام به قهرمان میدان جنگ آمده است: نام سربازان ما با حروف طلایی در تاریخ جنگ بزرگ میهنی ثبت شده است. بیش از 150 هزار نفر از شهروندان قرقیزستان به دلیل شجاعت و قهرمانی خود جایزه دریافت کردند، 73 نفر از آنها قهرمان اتحاد جماهیر شوروی شدند و 22 نفر نیز دارندگان کامل نشان افتخار شدند. قرقیزستان مهمات ، مواد غذایی و پوشاک و صنایع دفاعی و مهمترین مواد اولیه استراتژیک را در جبهه تأمین کرده است. امروز ما با سپاس و افتخار عمیق کسانی را به یاد می‌آوریم که به قیمت جان خود و تلاش‌های باورنکردنی یک پیروزی مشترک را در جبهه‌های جنگ به دست آوردند.

شما با شجاعت ، قهرمانی ، همبستگی و کار خستگی ناپذیر خود به این پیروزی بزرگ رسیده اید. این مسئولیت بزرگی را به عهده ما می‌گذارد. وظیفه ما حفظ صلح و آرامش ، اطمینان از سعادت مردم ، تقویت کشور است. صلح ، ثبات و سعادت برای قرقیزستان! 

به همین مناسبت «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود»   پادشاه عربستان سعودی ، «ولادیمیر پوتین»، «قاسم ژامرت تاکایف» ، «شوکت میرضیایف» ،« قربانقلی بردی محمداف» و «امامعلی رحمان» رؤسای جمهور روسیه، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان و «نورسلطان نظربایف» اولین رئیس جمهور قزاقستان هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی را به وی و مردم قرقیزستان تبریک گفتند.