پایگاه اینترنتی نشریه نیوزویک نوشت: مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (سی دی سی) اعلام کرد یافته هایش نشان می‌دهد بیش از ده هزار تن از میان تقریباً ۱۰۱ میلیون آمریکایی که به طور کامل علیه کووید-۱۹ واکسینه شده بودند به کرونا مبتلا شده اند.

این داده‌های سی دسی سی نشان داد، از میان در حدود ۱۰۱ میلیون آمریکایی که در ۴۶ ایالت آمریکا به طور کامل واکسینه شده بودند، در مجموع ۱۰ هزار و ۲۶۲ تن به ویروس آلوده شده اند که میانگین سنی آن‌ها ۵۸ سال است. ۶۴۴۶ تن (۶۳ درصد) از این افراد زن بودند. به علاوه، ۲۷۲۵ (۲۷ درصد) هم بدون علائم بودند. ۹۹۵ نفر (۱۰ درصد) هم در بیمارستان بستری شدند و ۱۶۰ نفر (۲ درصد) هم جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند.

از میان ۹۹۵ بیماری که در این گزارش بستری شده اند، ۲۸۹ نفر (۲۹ درصد) بدون علائم بودند یا به دلائل دیگر غیرمرتبط با کووید-۱۹ بستری شدند. میانگین سنی بیمارانی که جان باختند ۸۲ سال بود. ۲۸ نفر (۱۸ درصد) بدون علائم بودند یا اینکه به علت‌های دیگر غیرمرتبط با کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند.

سی دی سی همچنین در بیانیه‌ای که آنلاین درباره این یافته‌ها منتشر کرد، گفت این مرکز در اول ماه مه دیگر به جای نظارت بر همه گزارش‌ها درباره ابتلای افراد واکسینه شده، تنها درباره ابتلای بیماران واکسینه شده‌ای تحقیق می‌کند که در بیمارستان بستری شده یا جان باخته‌اند.

سی دی سی نوشت، این اقدام به این مرکز اجازه می‌دهد درباره مواردی تمرکز کند که بالاترین اهمیت بالینی و بهداشت عمومی را دارند. این مرکز به مطالعات خود درباره چندین سایت آمریکا برای ارزشیابی موثر بودن واکسیناسیون ادامه می‌دهد.