«ابو حمزة» سخنگوی گردان‌های القدس روز شنبه در سخنرانی گفت که امروز پیروزی که مردم فلسطین و مقاومت بدست آوردند را جشن می‌گیریم.

وی در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد که گردان‌های القدس به دقت اوضاع را زیر نظر دارد.

سخنگوی گردان‌های القدس اضافه کرد: «به دوستان اطمینان می‌دهیم و به دشمنان هشدار می‌دهیم که اندوخته‌همایمان همچنان خوب بوده و همچنان چیزهای بیشتری داریم و به اقدامات تا آزادسازی ادامه خواهیم داد».

ابوحمزه تاکید کرد که قدرت موشکی مقاومت بخشی از قدرت آن به شمار می‌آید و قول داد که یادبود پیروزی را به روز آزادسازی تبدیل خواهد شد.

وی به جنگ 12 روزه مقاومت با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت که دست برتر را در نبرد داشتیم و نتانیاهو را بیرون کردیم.

سخنگوی گردان‌های القدس گفت: «توانستیم که سالگرد انتقال سفارت آمریکا به قدس و یادبود روز نکبت را به یابود پیروزی و شکست استکبار دشمن تبدیل کنیم».

ابوحمزه در ادامه سخنرانی خود با تشکر از جمهوری اسلامی ایران گفت: «ایران برای تأمین ابزار قدرت ما بسیار زحمت کشید و در طول جنگ با رهبری ما در ارتباط بود».

وی در بخشی از سخنرانی خود خطاب به صهیونیست‌ها گفت: «شما در فلسطینمان هیچ عایدی جز شکست نخواهید داشت».

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه دو هفته پیش در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

با  اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.