یک منبع دولتی عراق ، شامگاه چهارشنبه، به پایگاه خبری «روسیا الیوم» گزارش داد که « دومنیک راب » وزیر امور خارجه انگلیس هفته آینده وارد بغداد می‌شود.

بر اساس این گزارش، منبع یادشده در این خصوص گفت: «راب در سفری که قرار است صورت گیرد و در آن با "فؤاد حسین" همتای عراقی‌اش و "مصطفی الکاظمی" نخست‌وزیر عراق دیدار کند،‌ چند پرونده را مورد بررسی قرار خواهد داد».

وی ادامه داد: «از جمله پرونده‌هایی که وزیر خارجه انگلیس آن را بررسی خواهد کرد، حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی و روابط بغداد و لندن است؛ اما پرونده اصلی [این دیدار] مربوط به حضور نیروهای ائتلاف است».

همزمان با این گزارش، وزیر خارجه انگلیس در حساب کاربریش در شبکه توئیتر خبر داد: «امروز با الکاظمی نخست‌وزیر عراق به منظور محکومیت تهدیدات اخیر گروه‌های مسلح علیه منطقه بین‌الملی بغداد (منطقه سبز) گفت‌و‌گو کردم. این شبه‌نظامیان حاکمیت قانون و تمایل مردم عراق به صلح را تضعیف می‌کنند».

این گزارش در حالی منتشر شده است که «مایکل ویگستون» فرمانده نیروهای هوایی بریتانیا نیز، اخیرا، در اظهاراتی گفت: «ما عملیات حمایت از دولت عراق را انجام خواهیم داد و با [عناصر] بازمانده داعش در عراق و سوریه مبارزه خواهیم کرد. جنگ را به پناهگاه‌های آن‌ها خواهیم کشاند جایی که هیچ راه فراری از آن ندارند زیرا آن‌ها خیابان‌های پادشاهی متحده [بریتانیا]‌ و متحدان ما را تهدید می‌کنند».