سازمان اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که اشغالگران رژیم صهیونیستی از سال 1967 تا کنون یک میلیون فلسطینی را بازداشت کرده که از این تعداد 50 هزار کودک و بیش از 17 هزار نفر زن بوده‌اند.

بر اساس بیانیه‌ای که این سازمان امروز منتشر کرده، اشغالگران از سال 1967 بازداشت فلسطینیان را افزایش داده و هر روز تعدادی را بازداشت می‌کند و بازداشت شدگان در زندان‌های رژیم صهیونیستی شرایط سختی را تحمل کرده و با انواع تعذیب‌های روحی و جسمی مواجه می‌شوند.

سازمان اسرا و آزادگان فلسطین اضافه کرد که از سال 1967 تا کنون 226 اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که از این تعداد 73 نفر به دلیل شکنجه، 71 نفر به دلیل بی توجهی پزشکی و 82 نفر در نتیجه شلیک مستقیم نظامیان اشغالگر به شهادت رسیده‌اند.

این سازمان افزود که صدها فلسطینی دیگر نیز تنها پس از مدت کوتاهی از آزادی به دلیل شدت شکنجه‌ها و بی توجهی پزشکی به شهادت رسیده‌اند و تعداد زیاد دیگری نیز با مشکلات روحی و جسمی مواجه شده‌اند.

سازمان اسرا و آزادگان فلسطین از جامعه بین‌الملل خواست تا سکوت خود را شکسته و بر اساس قوانین بین‌المللی فورا اقدام کرده تا جنایت و بازداشت مستمر فلسطینیان متوقف شود.