منابع فلسطینی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی پس از یورش به یک مرکز بهداشتی به نام «کمیته‌های اقدام بهداشتی» در شهر « رام‌الله » و همچنین تخریب وسایل موجود در این مرکز، دستور تعطیلی آن را صادر کرده‌اند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، مرکز مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروهی از نظامیان صهیونیست به ساختمان این مرکز در محله «سطح مرحبا» در شهر رام‌الله یورش برده‌اند و دَر ورودی را از جا کنده‌اند.

طبق این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی پس از بستن در این مرکز با صفحه‌های بزرگ فلزی، به مدت شش ماه دستور تعطیلی این مرکز را صادر کرده است.

این مرکز بهداشتی در ادامه خبر داد که نظامیان رژیم صهیونیستی وسایل موجود در این مرکز را تخریب و رایانه‌ها را مصادره کرده‌اند.

مرکز یادشده در بیانیه خود با اشاره به اینکه به کارمندان درباره ورود به ساختمان اصلی هشدار داده شده، خبر داد که ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم تعطیلی این مرکز بهداشتی با آنچه آن را «ضرورت‌‌های امنیتی» خوانده، توجیه کرده است.

در عین حال، شبکه «الجزیره» نیز گزارش داد که سازمان عفو بین‌الملل به این اقدام تل‌آویو واکنش نشان داده و تأکید کرده است که این تصمیم تبعات بسیار بدی در ارائه خدمات بهداشتی به هزاران فلسطینی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، سازمان عفو بین‌الملل تأکید کرده است که مقامات رژیم صهیونیستی باید فورا از تصمیم بستن این مرکز بهداشتی منصرف شوند و «از تبعیض سیستماتیک علیه فلسطینیان و سرکوب سازمندهی شده‌ آن‌ها دست بردارند».