منابع خبری عصر یکشنبه به وقت تهران از انفجار مشکوک یک خودرو  در استان «سلیمانیه» در شمال عراق خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «شفق» شهردار منطقه «بشدر» در سلیمانیه اعلام کرد که طی انفجار یک خودرو، شماری از مردم کشته شدند. این مقام عراق افزود که هر چهار سرنشین  این خودرو در این انفجار کشته شدند. این مقام عراقی گفت که اگر این انفجار ناشی از بمب‌گذاری یا مین‌گذاری از سوی ترکیه باشد، این مسئله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. هنور غیر نظامی بودن کشته شدگان این حادثه مورد تایید قرار نگرفته است.

خبرگزاری «سومریه» نیز گزارش داد که در حادثه مشکوک انفجار یک خودرو، چهار نفر کشته شدند. این منبع خبری محل وقوع این انفجار را  منطقه «قلعه دزا» در استان سلیمانیه اعلام کرد.

این در حالی است که همزمان، وزارت دفاع ترکیه از انجام عملیات هوایی در شمال عراق و کشته شدن چهار تن خبر داده است. وزارت دفاع ترکیه مدعی حمله به نیروهای پ‌ک‌ک (حزب کارگران کردستان) شده است.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌ک‌ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ‌.ک‌.ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.