روزنامه البیان امارات گزارش داد که شرکت هواپیمایی این کشور از امروز یکشنبه همه پرواز هواپیماهای مسافربری خود به سمت عربستان سعودی و بالعکس را تا اطلاع ثانوی متوقف می‌کند.

بر اساس این گزارش، تصمیم تعلیق پروازهای مسافربری امارات به عربستان که از امروز یکشنبه 4 جولای 2021 از ساعت 23 به وقت محلی اجرا می‌شود مطابق با دستورالعمل‌های هیئت عمومی هواپیمایی مدنی عربستان است.

عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد به منظور مقابله با موج جدید ویروس کرونا، پرواز‌های خود را به سه کشور از جمله امارات به حالت تعلیق درمی‌آورد.

وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد پرواز‌های خود را به سه کشور از جمله امارات به حالت تعلیق درمی آورد. این وزارتخانه اما مشخص نکرد چه موجی از ویروس کرونا موجب نگرانی ریاض و اتخاذ این تصمیم شده است.

 ماه گذشته عربستان پس از یک سال ممنوعیت سفر به شهروندان سعودی که خود را در برابر ویروس واکسینه کرده‌اند اجازه داد به مسافرت بروند. امارات و به ویژه شهر دبی از جمله مقاصد مورد علاقه شهروندان سعودی است.

طبق اعلام وزارت کشور عربستان، ریاض از امروز یکشنبه کلیه پرواز‌های خود به امارات‌، اتیوپی و ویتنام را به حالت تعلیق در می‌آورد و اجازه ورود هیچ پروازی از این کشور‌ها را نیز نخواهد داد. اتباع عربستانی و همچنین خارجی‌های مقیم عربستان که از فردا از سه کشور یادشده به عربستان باز می‌گردند، باید دو هفته خود را قرنطینه کنند.