مایکل بندر خبرنگار وال استریت ژورنال در کتاب جدیدی گفت که دونالد ترامپ سال ۲۰۱۸ در جریان سفری به پاریس به مناسبت پایان جنگ جهانی اول به جان کلی، رئیس دفترش گفته بود که "خب، هیتلر کارهای خوب زیادی کرده بود."

ترامپ همچنین ادعایی در کتاب مایکل بندر در مورد دعوا با مایک پنس، معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا بر سر استخدام کوری لواندوفسکی که سابقا مدیر کمپین ۲۰۱۶ ترامپ بود و به استخدام کمیته سیاسی پنس درآمد، رد کرد.

در بخشی از کتاب مایکل بندر آمده است که ترامپ مطلبی در یک روزنامه درباره استخدام لواندوفسکی را مچاله کرد و به سمت پنس انداخت. ترامپ گفت چنین کاری موجب میشود تا او ضعیف به نظر برسد، آن هم در وضعیتی که نقش کمپین او در مداخله انتخاباتی روسیه زیر ذره بین قرار داشت. براساس این کتاب، مایک پنس که انتظار این برخورد را نداشت، آن کاغذ مچاله شده را برداشت و به سمت خود ترامپ انداخت.

ترامپ جمعه با صدور بیانیه‌ای گفت: داستانی که خبرنگار درجه سه به نام مایکل بندر نوشته، درباره اینکه من و مایک پنس بر سر کوری لواندوفسکی دعوای بزرگی داشتیم، کاملا غلط است. هرگز چنین بحثی پیش نیامد. این هم مثل سایر داستانهایی که در شماری از کتابها درباره من آمده است، تخیلی است.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا افزود: به نظر من ملاقات با نویسندگان کتابهای مضحک که درباره دولت بسیار موفق من یا خود من مینویسند، کاملا اتلاف وقت باشد. آنها هر طور که بخواهند، بدون ذکر منبع، بدون بررسی حقیقت یا حتی پرسیدن اینکه چنین اتفاقی درست است یا خیر می نویسند.

ترامپ تاکید کرد: صادقانه بگویم که بسیاری از این داستانها ساختگی یا کاملا تخیلی هستند. گاهی این نویسندگان افراد بدی هستند که هر آنچه به ذهنشان میرسد، یا مناسب خودشان است، می نویسند. اینها از واقعیت و حقایق به دور هستند. پس وقتی آشغالی را میخوانید که رسانه اخبار جعلی بیرون داده است، لطفا این را به یاد داشته باشید و به همه چیز به دیده تردید نگاه کنید.

کتاب مایکل بندر صبح جمعه منتشر شد و این رئیس جمهوری پیشین آمریکا در بخشی از آن گفته است بابت ممنوع شدن فعالیتش در توییتر خوشحال است.  

ترامپ گفت، این کار به او فرصت داد تا تماس تلفنی بگیرد و کارهای دیگری انجام دهد و مطالبی را بخواند که قبلا نمیتوانست بخواند. او همچنین اعتقاد دارد بیانیه هایی که دفترش بعد از این ممنوعیت منتشر میکنند "برازنده تر" است.