منبعی امنیتی در استان الانبار عراق (غرب) گفت که نظامیان آمریکایی حاضر در پایگاه هوایی « عین الأسد » واقع در این استان، استحکامات جدیدی ایجاد کرده‌اند.

این منبع امروز یکشنبه به خبرگزاری «المعلومه» عراق گفت:‌ «نظامیان آمریکایی این استحکامات را در اطراف ساختمان پایگاه عین الاسد واقع در منطقه "البغدادی" الانبار ایجاد کرده‌اند که ایجاد ده‌ها برج دیدبانی اطراف این ساختمان به دنبال حملات موشکی و راکتی اخیر یکی از این اقدامات است».

منبع مذکور هدف از این استحکامات را حفاظت نیروها و تأسیسات از حملات موشکی دانست و گفت که  نظامیان آمریکایی خودروهای امنیتی عراق را مانع از نزدیک شدن به ورودی این پایگاه شده‌اند و این اقدامات جدیدی است که نظامیان آمریکایی به منظور جلوگیری از هرگونه خسارت انسانی و مادی به هنگام حمله اتخاذ کرده‌اند.

این منبع همچنین از افزایش پروازهای آمریکا بر فراز پایگاه عین الاسد خبر داده است.

پایگاه عین الأسد واقع در شهرستان هیت الانبار عراق بزرگترین پایگاه استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور است که طی هفته گذشته بیش از دو بار هدف حمله راکتی و موشکی قرار گرفت که به گفته وزارت دفاع آمریکا در این حملات سه تن زخمی شده است.

پارلمان عراق حضور نظامیان آمریکایی را بعد از پایان جنگ علیه تروریسم داعش غیرضروری و غیرقانونی می‌داند و با تصویب لایحه‌ای، دولت را مکلف به خارج کردن همه نیروهای خارجی از خاک عراق کرده است.