نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد در صورت تحقق برخی شرایط آماده برگزاری دور دیگری از مذاکرات با مخالفان دولت است.

مادورو در سخنرانی‌‌اش که از توییتر پخش شد گفت: "پادشاهی نروژ برای ادامه گفتگو‌ها وارد مکزیک شده است. بسیار خوب، ما موافقیم. "

با این حال وی سه شرط را برای مذاکره مطرح کرد و گفت: "اولین مورد این است که آمریکا و اتحادیه اروپا باید تحریم‌ها را لغو کنند. مورد دوم این است که مقامات کشور باید توسط همه طرف‌ها قانونی شناخته شوند؛ و مورد سوم این است که همه طرف‌ها باید از هرگونه طرح جنایتکارانه مانند کودتا خودداری کنند.

خوآن گوآیدو، سرکرده مخالفان ونزوئلا از ژانویه ۲۰۱۹ زمانیکه رئیس وقت مجلس ملی ونزوئلا بود، موجب عمیق‌تر شدن بحران سیاسی در کشورش شد. او با رد پیروزی نیکلاس مادورو خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد و از آن زمان به این سو، اهتمام ویژه‌ای را صرف آسیب زدن به دولت قانونی کشورش کرد.

در همان حال، آمریکا و گروهی از متحدان این کشور از جمله انگلیس در اقدامی غیرقانونی گوآیدو را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناختند و دولت مادورو را برخلاف رای مردم به آن غیرقانونی اعلام کردند.

آمریکا و اروپا ۲۵ ژوئن در بیانیه‌ای مشترک آمادگی خود را برای بازنگری در تحریم‌های ونزوئلا در صورتی که پیشرفت‌هایی در زمینه برگزاری انتخابات معتبر حاصل شود، اعلام کردند.

واشنگتن مادورو را به نقض حقوق و تقلب در انتخاب در سال ۲۰۱۸ متهم می‌کند. مادورو این اتهامات را رد می‌کند.