وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که این کشور به دلیل افزایش بی سابقه موارد ابتلا به ویروس کرونا ، در آستانه فاجعه بهداشتی و انسانی قرار دارد.

این وزارتخانه عراقی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که موج سوم کرونا در کشور به شدت حاد است و باعث ایجاد فشار به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده است.

وزارت بهداشت عراق با اشاره به اینکه در گذشته هشدار‌های زیادی در ارتباط با آغاز موج سوم شیوع کرونا در این کشور داده است، تأکید کرد: متاسفانه در آستانه فاجعه انسانی و بهداشتی قرار داریم و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی اوضاع را بحرانی کرده است.

این نهاد عراقی در بیانیه خود تأکید کرد: مسئولیت قانونی و اخلاقی ایجاب می‌کند تا رهبران دینی، سیاسی، فرهنگی، شخصیت‌های آکادمیک، ورزشی و شیوخ عشائر تلاش‌های خود را همسو با تلاش مقامات بهداشتی، برای نجات کشور از خطر این همه گیری بسیج کرده و مردم را به رعایت پروتکل‌های ساده بهداشتی که متضمن قطع زنجیره این اپیدمی و سیطره بر آن است، تشویق کنند.

این وزارتخانه همچنین از رسانه‌ها خواست تا با ساخت برنامه‌های متنوع بر میزان خطر این ویروس و لزوم پایبندی مردم بر اقدامات پیشگیرانه و اهمیت به زندگی خود و دیگران تأکید کرده و هشدار دهند.