به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، رسانه های منطقه ای و بین المللی جهان عرب هر روز به بازتاب مهمترین خبرهای جمهوری اسلامی ایران از نگاه خود می پردازند که در این گزارش به آنها می پردازیم.

الشرق الاوسط: مواضع مقتدرانه ایران پس از مذاکرات بغداد

روزنامه الشرق الاوسط امروز با این عنوان به پوشش آخرین تحولات در موضوع هسته ای ایران پرداخته است. در این گزارش آمده است: ایران سه موضع محکم را در پاسخ اظهارات و ابهامات مطرح شده از سوی کشورهای غربی اتخاذ کرد.

این روزنامه عربی مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره بازدید از سایت پارچین، موضوع غنی سازی ۲۰ درصد و ساخت نیروگاه جدید هسته ای را پاسخی محکم از سوی ایران به مواضع کشورهای غربی پس از مذاکرات بغداد دانسته است.

الحیات: ایران هنوز قانع نشده است

روزنامه الحیات چاپ لندن نیز امروز در گزارشی نوشت: ایران روز گذشته اعلام کرد که همچنان برای بازدید بازرسان از سایت پارچین قانع نشده است. تهران همچنین تاکید کرد که دلیلی برای پذیرش توقف غنی سازی ۲۰ درصد نمی بیند.

در ادامه این گزارش اظهارات اخیر " فریدون عباسی " رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران درباره سایت پارچین و ساخت نیروگاه جدید هسته ای پوشش داده شده است.

الشرق الاوسط: هشدار احمدی نژاد به نمایندگان مجلس

روزنامه الشرق الاوسط امروز در خبری دیگر با عنوان " احمدی نژاد به اعضای پارلمان جدید درباره دخالت در اختیارات دولت هشدار داد "، نوشت: آیت الله خامنه ای در آغاز به کار نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران از نمایندگان خواسته است که درباره " مسئولیت الهی " خود تفکر کنند.

این روزنامه همچنین تصویری از ورود همزمان " محمود احمدی نژاد " رئیس جمهوری ایران و " علی اکبر هاشمی رفسنجانی " رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به صحن مجلس، چاپ کرده است.

الشرق الاوسط با پوشش اظهارات احمدی نژاد در صحن مجلس نوشت: وی به نمایندگان مجلس جدید درباره نحوه تعامل با دولت هشدار داد. این روزنامه همچنین به رقابت میان " علی لاریجانی " و " غلامعلی حداد عادل " برای تکیه زدن بر کرسی ریاست مجلس اشاره کرده است.

المنار: آغاز نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران

پایگاه خبری المنار امروز در گزارشی به پوشش ما وقع روز گذشته در صحن مجلس پرداخت و اعلام کرد: نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران روز گذشته با حضور مقامات ارشد ایرانی آغاز شد.

المنار به حضور " سعید جلیلی " مذاکره کننده ارشد ایران در موضوع هسته ای در آغاز به کار مجلس جدید هم اشاره کرده است.

این پایگاه خبری همچنین به عدم موافقت جمهوری اسلامی ایران با توقف غنی سازی ۲۰ درصد اشاره کرده است.

السفیر: دو موفقیت تهران در مذاکرات بغداد

روزنامه السفیر لبنان امروز در گزارشی به آخرین تحولات موضوع هسته ای ایران پرداخته است. در ابتدای این گزارش اظهارات " فریدون عباسی " رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره ساخت نیروگاه جدید هسته ای پوشش داده شده است.

السفیر در این گزارش به نقل از منابع آگاه نوشت: یکی از موفقیتهای هیئت ایرانی در مذاکرات بغداد این بود که دور بعدی گفتگوها بر خلاف تقاضای غربیها به جای ژنو در مسکو برگزار می شود. همچنین در این مذاکرات از لحن تهدید علیه ایران خبری نبود.

این روزنامه لبنانی آغاز نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران را تنها با چاپ تصویری از حضور احمدی نژاد و رفسنجانی در کنار هم در صحن مجلس پوشش داده است.