به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری نووستی نوشت: روسیه مانع از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه با کشتار بیش از ۱۰۰ نفر از مردم غیرنظامی، از جمله ۳۲ کودک، در شهر الحوله سوریه شد. پیشنویس قطعنامه مذکور از سوی انگلیس و فرانسه پیشنهاد شده بود.

هیئت نمایندگی روسیه در شورای امنیت از حمایت از این قطعنامه تا زمانی که سرپرست ناظرین سازمان ملل در سوریه کلیه اطلاعات لازم در رابطه با حادثه رخ داده را به شورای امنیت ارائه نداده، خودداری کرد.

طرف روسی همچنین خواستار برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی وضعیت کنونی در سوریه شد.

" گنادی گاتیلوف " معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که حادثه دلخراش رخ داده در شهر الحوله نیازمند بررسی بسیار دقیق است و اطلاعاتی در اختیار است، حاکی از اینکه بسیاری از قربانیان در اثر تیراندازی کشته نشده‌اند.

این دیپلمات بلندپایه با یادآوری اینکه باید در انتظار نتیجه گزارش ناظرین سازمان ملل در رابطه با این حادثه شد، گفت: اطلاعاتی در اختیار است که نشان می‌دهد برخی زخم‌ها بر روی بدن قربانیان در نتیجه تیراندازی بوجود نیامده است و باید منتظر بود تا ارزیابی دقیق ناظرین سازمان ملل در رابطه با این کشتار به شورای امنیت ارائه شود.

گاتیلوف تاکید کرد که لازم است تا بطور جدی روی دلایل بروز این حادثه تحقیق شود و سپس در رابطه با آن اظهارنظر دقیق نمود.

" الکساندر پانکین " معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل هم بعید ندانست که کشتار غیرنظامیان در الحوله سوریه، اقدامی تحریک‌آمیز باشد.

وی به خبرنگاران گفت: بر اساس اطلاعات رسیده روز شنبه در شهر الحوله تظاهرات ضد دولتی برگزار شده بود، ولی نیروهای دولتی در آن اطراف حضور نداشتند. این مسئله کاملا امکان دارد که عامل تحریک‌آمیز در این قضیه نقش داشته است.

روز شنبه مدافعان حقوق بشر در سوریه اعلام کردند که در نتیجه تیراندازی از سوی نیروهای دولتی در شهر الحوله بیش از ۱۰۰ نفر از مردم غیرنظامی این شهر، از جمله ۳۲ کودک کشته شدند. کشتار مردم در این شهر از سوی ناظرین سازمان ملل نیز مورد تایید قرار گرفته است.