به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، چند روزی است که خشونت در برخی نقاط سوریه تشدید و دهها سوری از جمله چندین کودک به دست تروریستها کشته شدهاند و شبکههایی مانند الجزیره، العربیه و شبکه بیبیسی با پخش تصاویری از کودکان قتلعام شده ادعا میکنند این جنایت نتیجه حملات ارتش سوریه است.

گذشته از اینکه این جنایت در شهر الحوله رخ داد و هدف آن برانگیختن ابراز انزجار مردمی از ارتش و دولت سوریه، امروز عکاسی ایتالیایی فاش کرد که برخی عکس‌های منتشر شده در بی‌بی‌سی و الجزیره، عکس اوست که ۹ سال پیش در عراق گرفته است.


کشتار کودکان عراقی توسط آمریکا در سال ۲۰۰۳ و بازنشر آن در BBC به عنوان حمله ارتش سوریه به مردم شهر الحوله

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه اعلام کرد: مارکو دی لاور عکاس ایتالیایی امروز بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که عکس منتشر شده از آنچه کشتار الحوله در سوریه خوانده می‌شود، عکسی است که او ۲۷ مارس سال ۲۰۰۳ در منطقه نصیب عراق گرفته است.

این عکاس ایتالیایی تاکید کرده است که تصویر، تصویری است که از یک کشتار در منطقه نصیب عراق گرفته است.

شبکه الاخباریه سوریه تاکید کرد که شبکه بی‌بی‌سی(BBC) به محض انتشار بیانیه عکاس ایتالیایی، پخش تصاویر ادعایی را متوقف کرد.
انتشار عکس کشتار در عراق در سال ۲۰۰۳ به عنوان کشتار در سوریه در بی‌بی‌سی

این دروغ بزرگ رسانههای برای اولین بار نیست که علیه سوریه استفاده میشود بلکه سال گذشته نیز کشتار چندین کودک که متعلق به عراق بود، به ارتش سوریه نسبت داده شد.