یک بیمارستان در ایالت نیوجرسی (شرق آمریکا ) چندین کارمند خود را که از کارت های واکسیناسیون جعلی استفاده می کردند اخراج کرد. گفته می شود این بیمارستان دانشگاهی نخستین بیمارستان ایالتی بوده که واکسیناسیون را برای همه کارکنان اجباری کرده است.

این بیمارستان تاکنون در مورد کارکنان اخراج شده اظهار نظری نکرده است و مشخص نیست که کارکنان چگونه این کارت ها را بدست آورده اند. اما به نظر می رسد بین کارکنان اخراج شده و اتهامات اخیر دادستان های نیویورک علیه «یاسمین کلیفورد» زنی که ۲۵۰ کارت واکسیناسیون جعلی فروخته است، ارتباطی وجود نداشته باشد.

پیش از این نیز مقام های آمریکایی خبر داده بودند که بیش از سه هزار کارت واکسیناسیون جعلی کرونا از انبارهای فرودگاه شهر انکوریج مرکز ایالت آلاسکا کشف شده است. در پی این انتشار این خبر، سخنگوی مرزبانی و گمرک آمریکا اعلام کرد که کارت های جعلی در بیش از ۱۰۰ بسته و از کشوری در شرق آسیا ارسال شده بودند.

توزیع کارت واکسن تقلبی در آمریکا

خرید، فروش یا استفاده از کارت های واکسیناسیون جعلی در آمریکا جرم محسوب شده و مجازات آن از جریمه نقدی تا حداکثر پنج سال زندان است.

نیوجرسی از جمله ایالت های با میانگین بالای واکسیناسیون بشمار می رود. به گونه ای که باتوجه به تزریق هر دو دز واکسن به بیش از ۵۳ و نیم درصد از جمعیت آمریکا، این ایالت توانسته با تزریق هر دو دز به ۶۲ درصد جمعیت خود، بیش از میانگین کشوری پیش برود.