لو وان تری، شهروند ۲۸ ساله ویتنامی در جلسه دادگاه در یکی از مناطق جنوبی این کشور به اتهام انتشار ویروس کرونا به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد.

به گفته مقامات دادگاه ویتنام این مرد ۲۸ ساله به دلیل عدم رعایت قوانین و محدودیت‌های کرونایی ۸ نفر را به این ویروس مبتلا کرده که یکی از آن‌ها پس از هفته‌ها بستری در بیمارستان، جان باخت.

ویتنام به دلیل سختگیری در رعایت قوانین و محدودیت‌های کرونایی، آزمایش‌های هدفمند در جهت تشخیص ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های شدید آمد و شد در مرز‌ها یکی از موفق‌ترین کشور‌های جهان در کنترل بیماری کرونا محسوب می شود. با این حال، عدم رعایت قوانین کرونایی در ماه‌های اخیر توسط عده‌ای از شهروندان این کشور موجب افزایش موارد ابتلا در ویتنام شده است.

مجازات انتشار ویروس کرونا در ویتنام

برخی مناطق جنوبی ویتنام تا به حال کمترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را به ثبت رسانده اند. اما این روز‌ها ویتنام با ثبت ۵۳۶ هزار ابتلای جدید به کرونا و ۱۳۳۸۵ فوتی بیشترین آمار را در چند ماه گذشته از این بیماری ثبت کرده است.

 

پیش تر دادگاه ویتنام دو نفر دیگر را هم در روز‌های گذشته به دلیل نقض قوانین و محدودیت‌های کرونایی به حبس تعلیقی محکوم کرده بود.