پارلمان یمن در صنعاء ضمن محکومیت تداوم حملات هوایی و زمینی ائتلاف سعودی به استان‌های صعده و مارب از جامعه بین الملل خواست برای توقف آن وارد عمل شود.

به گزارش المسیره، در این بیانیه آمده است: ما سکوت جامعه بین الملل، سازمان ملل و شورای امنیت را در قبال تداوم جرایم ائتلاف سعودی در حق کودکان یمن به خصوص در استان‌های صعده و مارب را محکوم می‌کنیم.

پارلمان یمن تصریح کرد: ما از جامعه بین الملل می‌خواهیم با عمل به مسئولیت و نقش خود، جرایم متجاوزان به یمن را محکوم کرده و برای توفف تجاوز و محاصره علیه یمن و گشایش همه بنادر و فرودگاه‌های آن فشار آورد.

شورای امنیت کودک کُشی ائتلاف سعودی را متوقف کند

استان‌های شمالی یمن در مرز با جنوب عربستان سعودی از همان زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن هدف حملات زمینی ارتش عربستان سعودی قرار دارد که هزاران قربانی از بین غیرنظامیان گرفته است.

طی یک ماه اخیر حملات توپخانه‌ای و راکتی ارتش عربستان سعودی به مناطق مرزی استان صعده در شمال یمن افزایش داشته که هر روز با کشته و زخمی شدن چندین غیرنظامی همراه شده است.

همین امروز دوشنبه نیز، حمله توپخانه‌ای عربستان سعودی به منطقه الرقو در شهر مرزی منبه در استان صعده به کشته شدن یک شهروند و زخمی شدن چهار نفر دیگر منجر شد.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز که این روزها در پاسخ به پیشروی خوب رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی به شکلی دیوانه‌وار مناطق مسکونی یمن را هدف ده‌ها نوبت بمباران هوایی قرار داده‌اند.