به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتنتایمز عدهای از پیشوایان مذهبی سیاهپوست، خواستار ملاقات با رئیس جمهور آمریکا و رایزنی با وی در مورد ازدواج همجنسبازان شدهاند.

بر اساس این گزارش، «ائتلاف پیشوایان مذهبی آفریقایی آمریکایی» با ارسال نامه‌ای به دادستان کل آمریکا، اریک هولدر، از وی خواسته‌اند ترتیب ملاقات با رئیس جمهور آمریکا را برای آنها فراهم آورد.

بنیانگذار این ائتلاف، «ویلیام اونز»، در نامه‌ای که به امضای ۱۹ نفر دیگر از پیشوایان مذهبی رسیده است، خطاب به دادستان کل آمریکا نوشته است: «رئیس جمهور از قدرت و نفوذ خود استفاده کرده است تا کاری را جزو حقوق مدنی قلمداد کند که در یک کلام، خطا است.»

این پیشوایان مذهبی در نامه خود نوشته‌اند: «اوباما با این کار دل ما را شکست.»

در این نامه به جنبه تبلیغاتی اقدام رئیس جمهور آمریکا برای مجاز شمردن ازدواج هم‌جنس‌بازان نیز اشاره شده است. پیشوایان مذهبی در نامه خود، ضمن انتقاد از اوباما، نوشته‌اند: «بعضی چیزها ارزشی فراتر از انتخابات دارند.»

اوباما ماه گذشته با اعلام حمایت رسمی از ازدواج هم‌جنس‌بازان، اولین رئیس جمهور آمریکا بود که از ازدواج هم‌جنس‌بازان حمایت کرد.

رسانه‌های آمریکا ضمن اشاره به اظهارات ضد نقیض اوباما در خصوص ازدواج هم‌جنس‌بازان این اقدام وی را در راستای تبلیغات انتخاباتی وی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانستند.

علی‌رغم این، نتایج نظرسنجی‌ها نشان داد ظاهراً اوباما در تبلیغ مسیر درست تبلیغاتی به بیراهه رفته است، چرا که نتایج نظرسنجی‌هایی که ظرف چند روز پس از صحبت‌های او انجام شد نشان داد این اظهارت وی او را از میت‌رامنی، رقیب اصلی‌اش در انتخابات نوامبر، ۷ درصد عقب افتاده است.

چند هفته پیش، جان جنکینز کشیش کلیسای باتیست گناردن نیز حمایت اوباما از ازدواج همجنسبازان را حمله به بنیان اصلی جامعه خواند.