« جورج قرداحی » وزیر اطلاع رسانی لبنان جدیدترین مواضع خود پس از بروز بحران در روابط دیپلماتیک میان بیروت و ریاض را مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وزیر اطلاع رسانی لبنان در این زمینه تصریح کرد: من تصمیم ندارم از سمت خود استعفا دهم. هیچ تعلق خاطری به مناصب و پست های وزارتی ندارم اما از پست خود استعفا نخواهم داد.

از پست خود استعفا نمی‌دهم

وزیر اطلاع رسانی لبنان افزود: اخیراً با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفتگو کردم. در این دیدار هیچ بحثی پیرامون استعفای من از پست خود مطرح نشد. من قصد ندارم نخست وزیر و یا عربستان سعودی را که برایش احترام قائل هستم، به چالش بکشانم.

پیشتر «حسن فضل الله» نماینده حزب الله در پارلمان لبنان در سخنانی گفته بود: ما در حزب الله با فشارها به وزیر «جورج قرداحی» مخالف هستیم. قرداحی تنها عقیده خود را به صورت کاملاً واقع گرایانه بیان کرده است آن هم پیش از آنکه در کسوت وزیر فعالیت خود را آغاز کند.

این نماینده پارلمان لبنان افزود: تمام آنچه که قرداحی گفته است به دفاع از مظلومیت یک ملت مربوط می‌شود اما جنجال بسیار بزرگی علیه او به راه افتاد. سعودی‌ها همین گونه کشور خود را اداره می‌کنند. آنها اجازه نمی‌دهند هیچکس حرف بزند. آنها نمی‌توانند دیدگاه مخالف خود را قبول کنند.

این عضو حزب الله تصریح کرد: ما اجازه نمی‌دهیم کشورمان گروگان باج خواهی دیگران باشد. ما اجازه نمی‌دهیم دیگران از کشورمان باج خواهی کنند. وزیر قرداحی اشتباهی نکرده است. ما در کنار او می‌ایستیم. فشارهای زیادی علیه قرداحی اعمال می‌شود.