«انجمن خودروی آمریکا » اعلام کرد قیمت بنزین در ایالت کالیفرنیا دیروز دوشنبه به بالاترین قیمت خود (در تاریخ این ایالت) رسید و میانگین قیمت یک گالن (۳/۷۹ لیتر) معمولی بنزین به ۴/۶۸۲ دلار افزایش یافت.

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز نوشت: این دومین روز متوالی رکوردشکنی در کالیفرنیا بود. قیمت بنزین بدون سرب معمولی دیروز دوشنبه، ۶ سنت بالاتر از میانگین یکشنبه بود که انجمن خودرو آمریکا گزارش کرده بود و رکورد قبلی ایالتی، ۴/۶۷۱ دلاری را که در اکتبر ۲۰۱۲ ثبت شده بود، شکست.

داگ شوپ سخنگوی انجمن خودرو آمریکا در جنوب کالیفرنیا گفت این قیمت‌ها عمدتاً به دلیل افزایش هزینه‌های نفت خام و افزایش تقاضا برای سوخت است. قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در بورس کالای نیویورک جمعه، ۸۰/۷۹ دلار بسته شد که بیش از دو برابر پایین‌ترین قیمت خود در ۵۲ هفته گذشته بود.

قیمت بنزین در کالیفرنیا رکورد زد

شوپ گفت: «ما در طول همه‌گیری گیری کرونا تقاضای بسیار کمی داشتیم و پس از آن که افراد بیشتری واکسینه شدند، تقاضا به سرعت افزایش یافت. میل به بیرون رفتن و سفر، واقعاً به سرعت افزایش یافت.»

قیمت‌ها در بخش لس آنجلس (که شامل شهر لس آنجلس می‌شود) نیز افزایش یافت و دوشنبه به ۴/۶۷۲ دلار رسید. این رقم نزدیک به رکورد ۴/۷۰۵ دلار در این بخش است که ۹ سال پیش، ثبت شده بود. این رقم حدود ۷/۹ سنت بیشتر از یک هفته قبل، ۲۰/۸ سنت بیشتر از یک ماه قبل و ۱/۵۲ دلار بیشتر از یک سال قبل است.

میانگین قیمت‌ها در بخش اورنج به ۴/۶۳۵ دلار افزایش یافت و به رکورد قبلی ۴/۶۹ دلار که در اکتبر ۲۰۱۲ ثبت شده بود، نزدیک شد. سانفرانسیسکو رکورد خود را شکست و یک گالن بنزین معمولی در آنجا به طور متوسط ​​۴/۸۶۷ دلار فروخته شد.

میانگین قیمت بنزین در کالیفرنیا از میانگین قیمت آن در سراسر آمریکا فراتر رفته است. روز دوشنبه، میانگین قیمت بنزین در سراسر آمریکا ​​۳/۴۱۵ دلار در هر گالن بود. تاکنون، بالاترین میانگین قیمت بنزین در سراسر آمریکا، ۴/۱۱۴ دلار بوده است که در ژوئیه ۲۰۰۸ به ثبت رسید.