دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا با ابله خواندن « میچ مک کانل » رئیس اقلیت جمهوری خواه در سنا، از وی خواست تا در صورت تصویب طرح موسوم به «طرح بازسازی بهتر» (Build Back Better) استعفا دهد؛ همچنانکه گفت از هر جمهوری خواهی در کنگره که به نفع این لایحه رای دهد، حمایت نخواهد کرد.

این در حالی است که به نوشته نیوزویک، میچ مک کانل پیشتر ترامپ را بخاطر شورش رخ داده در جریان حمله به ساختمان کنگره سرزنش کرده بود و ترامپ نیز از وی به خاطر ناکارآمدی در اجازه دادن به دموکرات‌ها در پیشبرد برنامه هایشان انتقاد کرده بود.

ترامپ همچنین از میچ مک کانل خواست تا هرچه در توان دارد را انجام دهد تا از قانونی شدن این لایحه جلوگیری کند.

ترامپ در بیانیه‌ای گفت: میچ مک کانل یک احمق است و بهتر است تا «لایحه رؤیای کمونیسم» آن‌ها (دموکراتها) را متوقف کرده و سناتورهایش را در یک خط نگه داشته و یا همین الان استعفا دهد؛ کاری که باید مدت‌ها پیش انجام می‌داد.

او همچنین در ادامه نوشت: هر جمهوری خواهی که در مجلس نمایندگان و یا سنا به این لایحه رأی دهد از حمایت ترامپ برخوردار نخواهد شد.

ترامپ میچ مک کانل را ابله خواند

اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که در ماه اوت نیز مک کانل و ۱۸ تن دیگر از جمهوری خواهان سنا به نفع بسته یک تریلیون دلاری بهسازی زیرساخت آمریکا رأی دادند. حال دموکرات‌ها به دنبال تصویب طرح بازسازی بهتر هستند؛ یک لایحه هزینه اجتماعی که جمهوری خواهان از پر هزینه بودن آن و نیز بخاطر پر بودن آن از سیاست‌های سوسیالیستی آن انتقاد کردند.